Барак Обама, Джордж Буш, кардинал Тімоті Долан… Перелік почесних промовців, які виступали на 80-тисячному стадіоні одного з найкращих університетів у світі – Університету Нотр-Дам у США – великий та поважний. І цього року він поповнився представником Українського католицького університету. Випускники Нотр-Даму вийшли на стадіон із синьо-жовтими прапорцями на знак солідарності з Україною та українським народом.
Владика Борис Ґудзяк отримав ступінь почесного доктора Університету Нотр-Дам та став головним промовцем заходу, звернувшись до випускників та гостей.
«Раніше ми вже вшановували владику Бориса Ґудзяка за його роботу на посаді президента Українського католицького університету як центру культурної думки, за його християнське свідчення та формування українського суспільства, заснованого на людській гідності, – зазначив президент Університету Нотр-Дам о. Джон Дженкінс. – Сьогодні ми також віддаємо владиці належне, бо він є голосом українського народу, який рішуче виступає на підтримку України і відкрито засуджує російське вторгнення на Батьківщину своїх предків».
Фото: South Bend Tribune
Звертаючись до випускників Університету Нотр-Дам, владика Борис говорив про Україну: «Українці оживили Біблію для світу – Давид протистоїть Голіафу, хресна дорога має станції в Бучі та Бородянці, Маріуполі та Сумах, Ісус страждає зі своїм народом. Ми пережили унікальний Великий піст і Страсний тиждень. І ми молимося, щоб цей Хрест знову привів до Воскресіння, до перемоги життя над смертю».
Під час виголошення почесної промови в університеті Пресвятої Марії митрополит Борис Ґудзяк згадав про українське «місто Марії» – Маріуполь, заблоковане російськими загарбниками, зруйноване і пограбоване. «Там досі залишаються захисники міста, загнані у катакомби металургійного заводу “Азовсталь”». За словами владики, оборонці Маріуполя є символом непохитної мужності, сталевої волі і глибокої любові.
«Там зараз багато таких, як ви, дорогі випускники, – звернувся Президент УКУ до випускників Університету Нотр-Дам. – Вони вашого віку, зі схожими надіями та мріями. Саме у ці хвилини, години ці герої стоять перед обличчям смерті. Захисники “Азовсталі”, серед яких студенти, нещодавні випускники та викладачі університетів, дають нам сьогодні найважливіший урок – як жити повноцінно, залишатися людьми, дітьми Божими, навіть за найгірших обставин. Вони вчать нас, як віддавати себе, як жертвувати. У час великого релятивізму вони дають нам урок вічності. У житті є речі, які явно неправильні, відверто злі. Разом із тим є речі, заради яких варто жити і заради яких варто померти».
Владика Борис наголосив, що борючись у нерівному поєдинку зі смертю, захисники Маріуполя водночас дають одне одному шлюбні обіти, як Валерія та Андрій Карпиленки, які одружилися 5 травня, за три дні до того, як Андрія вбили. «Ви можете собі уявити, як билися їхні серця? Але вони не здаються. Вони обмінялися обручками з фольги. Коли армія вбивць наближається, Бог допомагає захисникам подолати страх. А безстрашність є початком вічності. Це їхній випускний».
Архиєпископ подякував спільноті Університету Нотр-Дам за підтримку українців у нелегкий час війни. «Солідарність з Україною – це ознака вашої здатності щедро любити, обіймати, служити і рятувати стражденних, благословляти і піднімати принижених і пригноблених. Нехай Господь винагородить вас сторицею! Несіть надалі із собою покликання своєї університетської спільноти – відчувайте серцебиття людей на всіх континентах, іммігрантів на наших кордонах і біженців у всьому світі і тих, хто в наших містах в Америці не отримує рівних можливостей, ще ненароджених, людей з інвалідністю, хворих і немічних. Відчуйте їхній пульс і йдіть за його покликом!».
Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами УКУ