УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

Глава УГКЦ у 155-й день війни: «Помолімося, щоб не втратити скарбу віри князя Володимира»

28.07.2022 16:54
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
2
Сьогодні хочеться згадати в молитві цілі покоління наших попередників, які боролися за вільну, незалежну Україну. Згадаймо наше воїнство: тих, що полягли в боротьбі, захищаючи Батьківщину, зокрема тепер від російського нападника, і тих, що святкують цей день на передовій і саме з цієї християнської віри князя Володимира черпають духовні сили, щоб стояти і перемагати.

Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у щоденному воєнному зверненні у 155-й день героїчної боротьби з російським агресором, який прийшов руйнувати наше мирне життя.

Предстоятель згадав про інтенсивні бої на Донеччині, ракетний тероризм росії – ранкові удари по Київщині та Миколаєву, розбір завалів, що триває в м. Чугуїв на Харківщині.

У цей день Блаженніший Святослав розповів про особливу традицію святкування Хрещення Русі-України – відновлення хрещальних обітів: «У наших храмах цього дня здійснюється особливий обряд. Священник спочатку запрошує всіх присутніх повернутися плечима до престолу і обличчям до входу храму, і каже їм так: “Повернімося до заходу, де сонце заходить, до місця темряви, і, дивлячись на цю темряву, відречімося від неї. Будемо відрікатися від сатани і всякого зла. Щиро заявляємо, що ми є проти диявола, проти зла і не хочемо брати участі в людській злобі, обмові, нечистоті й помсті”». Потім священник тричі запитує людей, які відновлюють хрещальні обіти, чи відрікаються вони сатани та всіх його діл, на що кожен відповідає: «Відрікаюся». «Відтак люди повертаються обличчям до престолу, а священник промовляє: “Тепер обернімося до сходу, до місця світла, і, дивлячись на те світло, яке є образом Ісуса Христа, заявімо, що хочемо з’єднатися з цим світлом”». Священник тричі запитує, чи з’єднуються вірні з Христом, на що кожен відповідає: «З’єднуюся». «”Чи віруєш Христові?” – питає сьогодні нас Церква. Ми урочисто відповідаємо: “Вірую Йому, як Цареві і Богові”», – зазначив Блаженніший Святослав.

Патріарх побажав, аби віра, яку сьогодні відновлюємо, дала нам благодать перемоги над дияволом і його слугами, принесла благословення нашій Батьківщині та просвітила тих, хто перебуває в темряві.

Департамент інформації УГКЦ

Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні