УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

Глава УГКЦ у 149-й день війни: «Боже, допоможи нам завдяки молитві іспиту сумління щодня перемагати зло!»

22.07.2022 17:48
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
3
Молитва іспиту сумління дуже важлива.  Як той стратег, який, перед тим як рушити в бій, повинен знати свої сили, правильно оцінити власні можливості і слабкості, так і кожний християнин, щоб робити наступний крок у духовному житті, мусить пізнати свої сильні і слабкі сторони та за все Богові дякувати, а за гріхи Його відразу перепрошувати.

Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному воєнному зверненні у 149-й день війни росії проти України.

«Упродовж останньої доби знову майже вся територія України була щедро всіяна російськими бомбами. Проливається людська кров. Крик, плач українських дітей, мабуть, доходить уже до небес. Найбільш гарячі бої ведуться на Донеччині та Луганщині, довкола міст Слов’янськ, Краматорськ і Бахмут. Але вчора усіх нас просто сколихнула вістка про масований обстріл Харкова, де ворог навмисно цілився в густонаселені райони цього міста-мільйонника. За офіційними даними, загинуло щонайменше 4 особи і 25 осіб отримали поранення різного ступеня. Великих обстрілів зазнала Дніпропетровщина», – поділився ранковими новинами з фронту Предстоятель УГКЦ.

Сьогодні Блаженніший Святослав продовжив роздуми про християнську молитву, зокрема роздумав над іспитом сумлінння.

Глава Церкви закликав кожного вірного на завершення дня ставати перед Божим обличчям у молитві і дивитися на прожитий день, намагаючись згадати всі свої вчинки. З цього, за його словами, розпочнеться подорож у власне серце.

На його переконання, такі подорожі у власний духовний світ ми повинні робити щодня. Тоді нам стане зрозумілою розгорнена книга, з якої щодня маємо читати по дві сторінки.

«Перша сторінка нам відкриє, що цього дня ми доброго зробили, отримали від Бога та від наших ближніх. Пізнати те, що ми доброго змогли вчинити цього дня – це важлива умова іспиту сумління»,– зазначає архиєрей і додає: «Читання другої сторінки розгорненої книги полягає в тому, щоб приглянутися до своїх невдач, до того, що, можливо, вийшло не так, як би нам хотілося, до вчиненого нами зла. Пригадавши собі власні гріхи, на завершення молитви перепросімо за них Господа Бога і подякуймо Йому за отримані ласки, за прожитий день».

«Боже, благослови Україну! Боже, допоможи нам завдяки молитві іспиту сумління щодня перемагати зло! Допоможи нам вірити: якщо ми просимо прощення, то Ти робиш зло немічним, зв’язуєш диявола і його слуг! Боже, допоможи нам вистояти в доброму до кінця! Боже, благослови Україну!» – просить Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ

Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні