УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

Глава УГКЦ у 154-й день війни: «Нехай Господь Бог прийме у свої вічні обійми журналістів, які віддали за правду своє життя в Україні»

27.07.2022 15:09
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
1
Хочемо подякувати тим працівникам слова, які мають відвагу піднести його на захист нашого народу. Дякуємо за їхнє співстраждання з усіма нами, за те, що готові переживати усе, що переживає сьогодні кожен українець на своїй Батьківщині.

Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у щоденному воєнному зверненні у 154-й день нерівної борні з ворогом, який попри численне військо ламає зуби об стійкість України та твердість волі її народу.

Предстоятель згадав про обстріли прикордонних районів Чернігівщини, Сумщини, а також Дніпропетровщини, удар по Харкову ракетами С-300. Зазначив, що найінтенсивніші бої точаться довкола Бахмута, що на Донеччині, та на Херсонщині. Однак український народ, попри залякування ворога, лише кує волю захищати Батьківщину.

У цей день Блаженніший Святослав продовжив роздуми над видами молитви як етапами звернення до Бога, зокрема говорив про молитву прослави. Він наголосив на довірі до Бога: «Важливо розуміти, що Господь Бог знає, що мені потрібно, бажає мені добра, наді мною милосердиться, і що моя молитва більше потрібна мені, аніж Йому, тому що преображає мене як молільника».

Глава Церкви запропонував поглянути на етапи дозрівання людини в молитві. На початку, за його словами, ми просимо Бога вчинити те, що хочемо ми. Однак вінчає звернення до Господа молитва прослави, коли славимо Його, бо Він є, і ми можемо до Нього наближатися. Така молитва є зрілою. «Зріла молитва – це своєрідне навернення від того, що прагну я, до глибокого молитовного довір’я до Бога, яке висловлюється фразою "Боже, нехай буде воля Твоя"». Патріарх зазначив, що прославою зазвичай закінчуються всі християнські молитви, саме вона буде нашою молитвою у вічності. «Усі наші прагнення, бажання, прохання здійсняться, а молитва прослави буде нашим життям у небі повіки».

У зверненні Блаженніший Святослав розповів про гірке враження від повідомлення, згідно якого що чотири дні в Україні гине один журналіст. За 154 дні війни, зазначив він, їх загинуло 37. За словами Папи Франциска, будь-яка велика війна пов’язана з великою брехнею. Патріарх подякував чесним журналістам з усього світу, які приїздять до України, щоб стати голосом українського народу до світової громадськості, розповісти правду про біду і страждання. «Боже, прийми їх у свої обійми! Вічна пам’ять усім журналістам, які за правду в Україні віддали своє життя», – попросив Предстоятель.

Департамент інформації УГКЦ

Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні