УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

«Я приїхав сюди з євангельською логікою»: Посланець Папи Франциска відвідав центри соціального служіння у Львові (оновлено)

10.03.2022 21:51
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
2
У середу, 10 березня, Папський роздавач милостині кардинал Конрад Краєвський відвідав у Львові місця, де приймають біженців і збирають допомогу для військових: Єзуїтську службу біженців, Дім милосердя святого Миколая і гарнізонний храм Святих апостолів Петра і Павла.

Кардинала Краєвського супроводжували Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав і єпископ курії Верховного Архиєпископа Степан Сус.

Під час відвідин кардинал Конрад поділився метою свого візиту та тим прагненням Папи Франциска, яким він керувався, відправляючи його і кардинала Міхаеля Черни в дорогу. «Присутність – це перше ім’я любові. Тому ми повинні бути присутніми тут. Окрім того, поза моральною підтримкою та ділення вірою, яку ми несемо, йдеться також про надію, яка може допомогти вийти із цієї жахливої ситуації. Ми також докладаємо зусиль для здійснення доволі конкретної допомоги, чи то через дипломатичні канали, а чи на місцях», – мовив Папський роздавач милостині.

Відповідаючи на запитання про участь християнина у теперішній війні, кардинал зазначив, що у нього є три види зброї для боротьби.

«Я не дипломат. Я приїхав сюди із євангельською логікою. Ми наслідуємо Христа, який був поруч із людьми, які страждають. Також Святіший Отець використовує цю євангельську логіку. Саме тому ми тут, саме тому ми молимося, тому що наша зброя – це віра. Наша зброя – це також надія. Зазвичай Євангелії говорить про три найбільш сильні види зброї: молитва, піст, милостиня. Сьогодні увесь світ здійснює милостиню для України. Ця милостиня означає, що мені погано, що я також страждаю через те, що повинен поділитися самим собою із іншими. І ми це зараз робимо. Відтак говоримо про молитву. Нещодавно ми чули про неї у євангельському уривку: хто стукає, знаходить, врешті, відкриті двері. Хто молиться, той і отримає, але варто бути наполегливими. І врешті, ще одна сильна зброя – піст. Піст означає, що я запрошує Бога до себе, бажаю Його присутності. За допомогою посту я намагаюся віддалити від себе усе, що не належить до Бога, щоб залишити простір для Нього. Це та зброя, яку ми приносимо. Віра здатна переносити гори, не кажучи вже про божевільну війну. Це ще одна сила України: через віру, через любов до своєї Батьківщини та своїх сімей ви здатні протистояти, ви здатні врятувати Батьківщину», – мовив посланець Папи Франциска.

Очевидно, що цей приїзд кардиналів Конрада Краєвського та Міхаеля Черни не має наперед визначеної програми. «Ми поїдемо аж туди, куди це можливо», – зазначає Конрад Краєвський.

«Молитва є надзвичайно сильною зброєю. Її бояться ті, хто вас атакує», – мовив на завершення свого короткого інтерв’ю Папський роздавач милостині.

Детальніше про відвідини кардиналом Краєвським центрів соціального служіння у Львові дивіться у репортажі Тараса Бабенчука на «Живому телебаченні»:

Фоторепортаж з відвідин – тут.

Як ми повідомляли, після відвідин центрів соціального служіння посланець Папи Римського взяв участь у спільній екумічній і міжрелігійній молитві за Україну, яку провели в катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці Римо-Католицької Церкви у Львові.

Пригадуємо, що Святий Престол поставив себе на службу досягнення миру в Україні. Під час молитви «Ангел Господній» на площі Святого Петра в неділю, 6 березня, надзвичайним жестом Папа Франциск оголосив, що він відправив двох кардиналів на знак солідарності Церкви зі стражденним українським народом: кардинала Конрада Краєвського, жертовника, та кардинала Міхаеля Черні, тимчасового префекта Дикастерії сприяння цілісному людському розвитку.

Департамент інформації УГКЦ

Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні