Про це сказав Мирослав Маринович, український правозахисник, публіцист, релігієзнавець, віце-ректор Українського католицького університету, спростовуючи твердження про те, що митрополит Шептицький був колабораціоністом, який співпрацював із фашистським режимом, 29 липня в ефірі Першого національного каналу в рамках телевізійного проекту «Шептицький: Розсекречена історія».
За словами п. Мирослава, режим, який сьогодні керує Росією, падає так само, як і тоді німецький: «Тому не потрібно судити ті покоління, котрі мали ту помилкову ілюзію! Просто потрібно усвідомити всі перипетії того часу».
Український правозахисник вважає Великого митрополита каменем, який Україна постійно відкидає як «негожий для нашого життя». Однак, на його переконання, він є каменем наріжним.
За його словами, попри те, що Андрей Шептицький не визнаний Праведником світу, єврейська община визнає його таким. До прикладу, у Музеї Голокосту Дніпропетровська є ціла експозиція, яка свідчить, що владику названо Праведником світу.
«Мрією митрополита Андрея було дати українцям освіту. Для нього були нероздільними богословська і світська освіти. Тож для владики було важливим відкрити джерело знань, які б спиралися на Божий закон. УКУ є спадкоємцем тієї візії митрополита», - підкреслив публіцист. Адже в основу УКУ покладено поєднання віри та розуму. Бо ж у сучасному світі знання часом стають руйнівними, якщо вони не стоять на правильній моральній основі.
А ще, як зазначив віце-ректор УКУ, постать владики Андрея вчить нас не впадати у зневіру і розпач. «Слуга Божий Андрей усе своє життя вибудовував християнську цивілізацію. А наприкінці його життя приходить жорстока сила, яка починає все це руйнувати на його очах», - пояснив п. Маринович. Ми ж часто, за його словами, від найменшої проблеми впадаємо у відчай, натомість владика Андрей передбачав в останньому своєму видінні відродження УГКЦ та України в колі європейських держав. «Потрібно вчитися такої сили духу, щоб у час руїни бачити воскресіння із небуття», - переконаний він.
Департамент інформації УГКЦ