УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

Глава УГКЦ: «Якщо людина не вміє прагнути Великого, Вічного, Справжнього, Божого, її серце стає нечистим»

18.04.2022 13:47
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
0
Блаженніший Святослав подякував усім дипломатичним представництвам, усім посольствам, які впродовж останніх двох тижнів повернулися до Києва, усім тим, хто має відвагу підтримувати нашу державу, до нас приїжджати і разом із нами вчити себе і світ прагнути великого.

Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 54-й день війни росії проти України.

Глава Церкви відзначив, що Україна стоїть, Україна бореться, ось уже котрий день стоїть героїчний Маріуполь, який є сьогодні в центрі уваги і молитов усього світу. Ми просимо допомогти Україні оборонити це героїчне місто, місто Марії.

У 54-й день війни Предстоятель роздумував над десятою Божою заповіддю, яка нас навчає: «Не пожадай нічого того, що є ближнього твого».

«Ця остання заповідь Декалогу стоїть на сторожі чистоти людського серця. Вона начебто підсумовує всі десять заповідей і показує, звідки виходить корінь гріховності людських вчинків. Ця Божа заповідь скеровує нашу увагу всередину людського серця. Бо саме там, на глибині нашої особи, ми плекаємо певні наміри», – сказав Глава Церкви.

Ця заповідь вчить не пожадати того, що належить нашому ближньому. Вчитися розрізняти свої прагнення, переконує духовний лідер, є головною засадою здорового християнського способу життя.

«Якось один молодий чоловік мені сказав: "Я не знаю, чого хочу, але хочу того вже". Як важливо знати людині, чого вона прагне у своєму житті, як важливо вміти розрізняти прагнення, бачити, які з них є справжніми, а які навіяні злим духом! Як важливо зрозуміти, що найважливішим прагненням людського серця є прагнення Бога, Його вічного життя, безсмертя, що його Господь Бог дарує тій людині, яка в Нього вірить. Коли людина занедбує це бажання, то губиться, не знає, чого їй прагнути», – сказав він.

Глава Церкви пригадав, що свого часу патріарх Йосиф навчав своїх дітей: «Великого бажайте!». Вчив не розмінювати наші прагнення на якісь дрібні, низькі речі. Каже святий Августин: «Боже, Ти створив мене для Себе, і неспокійне моє серце, поки не спочине в Тобі». «Якщо людина не вміє прагнути Великого, Вічного, Справжнього, Божого, тоді її серце, око стає нечистим», – переконаний Глава Церкви.

Блаженніший Святослав відзначив, що ми сьогодні маємо гарну новину – за останню добу до України більше повернулося її громадян, аніж виїхало. Ми бачимо, що Україна знову починає збирати своїх дітей, які прагнуть здійснити найбільші мрії свого серця на рідній землі.

Департамент інформації УГКЦ

Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні