УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

Блаженніший Святослав у Квітну неділю: «Це свято перемоги, кріпості та безсмертя»

17.04.2022 19:35
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
1
Сьогодні ми нашими зеленими галузками вітаємо Христа-переможця і просимо: Твоєю перемогою над гріхом і смертю наповни пасхальною радістю кожного з нас. Ми Тобі сьогодні відкриваємо своє життя, простираємо одяг, яким покриваємо наші плани і який символізує нашу людську певність у непевний час. Бо знаємо, що Ти покриєш нас своєю силою і славою. Сьогодні Україна вітає свого царя і співає Йому: «Осанна во вишніх». Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Квітну неділю в Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

У проповіді Отець і Глава УГКЦ пояснив, у чому полягає велич сьогоднішнього свята – урочистого, тріумфального Входу Христа до Єрусалиму.

«Це свято є дверима, які відкривають нам Страсний тиждень, а згодом відкриють вхід до Пасхи Господньої», – зазначив він і звернув увагу на те, що, починаючи із цього свята, день за днем Господь розкриватиме нам найглибші таємниці стосунку між Богом і людиною.

«Найглибша думка, яку Господь хоче розкрити нам, – це думка про те, що Бог, якого ми називаємо "Святий Боже, Святий кріпкий, Святий безсмертний", прагне зробити кожному з нас пасхальний подарунок. Він із кожним з нас бажає поділитися своєю святістю, кріпостю, а найголовніше – своїм безсмертям. Тому приходить, стукає до серця людини, до воріт міст і сіл», – переконаний Предстоятель.

Проповідник звернув увагу на жести і символи цієї події й виокремив серед них три, які, на його переконання, є життєво важливими і життєдайними для нашої Батьківщини сьогодні.

Перший жест – Христос входить у Єрусалим, сидячи на ослятку.

«Чому Христос входить не на колісниці, як фараони чи інші тогочасні царі? Чому входить не на баскому коні, щоб показати силу і могутність свого війська, а на молоденькому, під’яремному осляткові? – запитує архиєрей і пояснює: – Цим Він на собі здійснює старозавітний образ царя Давида, який показував, що успіх його перемог, його зброї був успіхом не людської, а Божої сили кріпості, яка виявляється у зброї, у військовому мистецтві того самого успішного полководця царя Давида. Не силою людини долаються мури кріпості ворогів, а силою Божою».

Другий жест – люди знімають із себе свій одяг і стелять перед Його ослятком.

«Цей символ, – зауважує Глава Церкви, – дуже красномовний. Бо замало того, щоб Христос просто ввійшов у місто. Треба, щоб Його Божа сила ввійшла в людину, у її серце і життя. Зняти одяг і простелити його перед Христом означає відкрити особистий духовний простір перед Богом, який приходить, щоб дарувати людині Себе, щоби скріпити її слабкість, оздоровити її неміч, зробити її причасницею Божої перемоги».

Третій жест – першими відчули присутність живого Бога в Його святості, силі та безсмерті серед людей були діти і молодь.

«Діти виходять назустріч Христові із зеленими галузками, пальмовим гіллям. Що вони цим хочуть сказати? Вони Його вітають як переможця над смертю, пам’ятаючи про вчорашнє воскресіння Лазаря. Шукаючи повноти життя, молодь приходить вітати Його як свого царя, як того, за ким вони готові піти до кінця, навіть у смертний бій, бо знають, що Він їх проведе до життя», – каже Глава УГКЦ.

«Цей день є святом перемоги, кріпості й безсмертя. Це по-особливому ми відчуваємо в Україні під час війни. Серед темряви і розпачу війни сьогодні до Києва, до України, як колись до Єрусалиму, тріумфально входить Господь наш Ісус Христос», – наголошує Предстоятель.

Ми відчуваємо, каже він, що перемогу Україна здобуде не тільки зусиллям людини, хоч і воно потрібне. Ми відчуваємо, що в нашій боротьбі з нами є Бог. Він нас підтримує, і наш ворог вже нас боїться.

«Ми побачили передвісника перемоги тут, у нашому Патріаршому соборі, у перші дні війни, коли наші територіальні охоронці впіймали перших диверсантів, потужних російських десантників, і сказали мені: Блаженніший, ми переможемо, бо в їхніх очах ми побачили страх», – розповів Блаженніший Святослав.

«Сьогодні Христос приходить, щоб усунути наш страх перед ворогом, його різноманітним військом і зброєю. Ми відчуваємо, що перестаємо боятися. Відчуваємо передсмак перемоги в пасхальній ході самого Христа», – каже він.

Предстоятель пригадав про закриті міста, до яких неможливо пройти, щоб донести людям довгожданну перемогу: «Ми нині особливо молимося за наш Маріуполь. Просимо: Господи, там, де ми, люди, не можемо увійти, до наших братів і сестер на окупованих територіях, де ми не можемо відкрити зелені гуманітарні коридори, увійди Ти і Твоєю силою, перемогою, кріпостю, укріпи героїчних захисників Маріуполя! Потіш наших людей у Херсоні та на інших територіях, які сьогодні так потребують саме Твоєї присутності й Твоєї сили!»

«Нехай Боже благословення зійде на кожного з нас! Нехай Божа сила увійде у серце кожного, хто бореться за перемогу України! Нехай Божа святість стане способом життя й існування кожного українця, бо ця святість переможе зло і гріх, який ворог несе на нашу землю! Нехай сила Воскресіння, до якої прямуємо, переможе смертоносного ворога, який прийшов сіяти смерть, щоб буквально за кілька днів ми могли вітати, тут, у нашому Патріаршому соборі Воскресіння Христового, Христа воскреслого, який остаточно покаже всім перемогу над життям і смертю», – побажав українцям Отець і Глава УГКЦ.

Наприкінці Божественної Літургії Блаженніший Святослав з нагоди ювілею 40-річчя патріаршого економа УГКЦ о. Любомира Яворського уділив йому право носити золотий нагрудний хрест із прикрасами.

Департамент інформації УГКЦ

Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні