УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

Глава УГКЦ у 50-й день війни: «Вкрадена річ стає розпеченим вугіллям у руках того, хто її тримає»

14.04.2022 15:07
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
1
Ми бачимо сьогодні, як вкраденим в українців майном торгують в росії та Білорусі. Я хочу пригадати всім, що той, хто купує вкрадене чи награбоване, є співучасником злочину. Вкрадена річ стає вугіллям у руках того, хто його тримає, і палить ті руки. Такий народ, такі люди – злодії, ніколи не будуть мати Божого благословення і помруть у злиднях. На цьому наголосив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні в 50-й день війни росії проти України.

«Знову цієї ночі Україною пливе людська кров. Тяжким обстрілам було піддано наш славний Харків. Місто, фактично, паралізоване, люди ось уже другий день перебувають у бомбосховищах. Обстрілів зазнав Миколаїв, увесь південь України. Стоїть героїчний Маріуполь», – констатував Блаженніший Святослав.

Незважаючи ні на що, каже Глава Церкви, до сіл і містечок України прилетіли лелеки і над згарищами, над понівеченими будинками, над новими цвинтарями будують свої гнізда. Приходить весна, життя продовжується.

На переконання архиєрея, українці своєю життєздатністю, спроможністю вистояти проти війни дають надію. Це надія, яка випливає з віри у воскреслого Христа. Адже саме до Пасхи Господньої ми зараз готуємося. Україна стоїть. Україна живе. Україна бореться.

У зверненні в 50-й день війни Предстоятель УГКЦ запропонував усім роздумати над сьомою Божою заповіддю: «Не кради!». За його словами, цією заповіддю Господь Бог захищає гідність людини як співтворця з Богом, як того, кому Він доручив своє творіння, – доручив це творіння доглядати, у ньому поратися, його розвивати. Цією Божою заповіддю Господь Бог захищає гідність і показує ціну людської праці, а відтак славу хлібороба, трударя, працівника, який користає із благословенної Богом праці та плодів своїх рук. Хто не шанує приватної власності людини, як стверджує Глава Церкви, той ніколи не втішатиметься добробутом. У країні, у якій зневажають добро іншої людини, ніколи не буде достатку.

Відтак Блаженніший Святослав звернув увагу на трагедію мародерства: з одного боку, бачимо, що українці діляться своїм добром з тими, хто потребує, а з іншого – стаємо свідками ганебних прикладів мародерства в покинутих будинках.

«Ми бачили, як окупанти довкола Києва, на Чернігівщині, готували людей до голоду, не давали їм можливості працювати, забороняли виходити на поля, які були заміновані, і просто цинічно вбивали домашню худобу. Ми бачили військові злочини мародерства, явного розбою, коли у вбитих і поранених українців забирали все майно, коли життя людини було менш цінним в очах окупантів, ніж те, що вони могли в цієї людини вкрасти», – зазначив він.

«Просимо Господа Бога поблагословити Україну добробутом і достатком, дати нам сили відбудувати все знищене, дати нам сили прогодувати дітей свого народу, дати нам сили, щоб ми могли запрацювати на своїй землі, яка готова дарувати нам щедрі плоди. Своєю силою, живучістю, пошаною до чужого майна ми хочемо здобути і нашу перемогу», – наголосив Глава Церкви.

«Боже, благослови Україну. Благослови всіх тих, які вміють шанувати чуже і мати своє. Боже, благослови наше військо, яке захищає життя і добробут України. Боже, благослови Україну як житницю Європи, як духовну скарбницю всього світу», – додав духовний лідер українців.

Департамент інформації УГКЦ

Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні