УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

«Війна в Україні показує світові, що ніколи не можна видавати добро за зло, а зло за добро», – Глава УГКЦ

25.03.2022 13:13
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
0
Ніколи не можна іти на компроміс зі злом. А байдужість до цього питання, до необхідності відрізняти добро від зла, вбиває. І ми це сьогодні бачимо в нашій Батьківщині. На цьому наголосив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у 30-й день війни рф проти України у своєму щоденному воєнному зверненні.

Уже 30-й день, відзначив Предстоятель УГКЦ, росіяни нападають, вбивають наших людей. Російська агресія забирає життя, нищить наші міста і села. Щоночі на голови мирних українців падають російські ракети, гради, бомби…

Але Україна бореться! І своєю боротьбою, своєю незламністю ми викликаємо багато запитань. «Чи існує щось таке сьогодні, – запитує архиєрей, – за що взагалі людині варто віддати своє життя? Чи існує об’єктивна, непорушна істина, яка може бути сенсом твого життя? Чи, справді, існує об’єктивне, незаперечне зло, проти якого треба боротися з усіх сил?».

На погляд Глави Церкви, у сучасній культурі, яку називають культурою постправди, добро і зло змішалося в одне. Люди не розуміють різниці між тим, що дає життя і що вбиває. Часом створюється враження, що воля злого диктатора претендує на об’єктивну істину, а народ, який стоїть за правду, можна мільйонами засудити на смерть.

«Українська борня, війна в Україні, ставить перед світом глибокі моральні питання, які кажуть, що ніколи не можна видавати добро за зло, а зло за добро», – наголосив Блаженніший Святослав.

Тому кажемо, що сьогодні війна рф проти Україні має великий духовний вимір. Велике протистояння новітнього вияву добра – Божої істини, та зла – диявола і ангелів його.

Предстоятель зауважив, що сьогодні весь світ зверне свій погляд на Україну і росію, бо в усьому світі ми разом зі Святішим Отцем посвячуватимемо їх Непорочному серцю Марії.

Що це означає? «Це означає, що ніколи не можна йти на угоду, на співпрацю із цим злом, яке виходить сьогодні з росії. І тому ми повинні молитися за її навернення, за викорінення того зла, щоб воно, як говорила Фатімська Богородиця, не нищило інші держави, не стало причиною ще однієї світової війни. Ми, як християни, маємо обов’язок молитися за наших ворогів», – пояснив Глава УГКЦ.

Україну ж ми посвячуватимемо Непорочному серцю Марії, бо сьогодні дуже потребуємо перемоги добра.

Департамент інформації УГКЦ

Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні