Під час сесії о. Олекса Петрів поділився досвідом Української Греко-Католицької Церкви в боротьбі з пандемією.
«Українська Греко-Католицька Церква намагалася адекватно та солідно відповідати на той виклик, який перед нами постав. Дякуючи Богові і тому, що структура нашої Церкви є у 27 країнах світу і на 5 континентах, ще до впровадження карантину в Україні ми вже мали відповідні прецеденти, яким чином народи в різних куточках світу відповідають на цей виклик, і вже мали узагальнену картину. Ще до запровадження карантину в Україні ми дали відповідні інструкції та розпорядження, як влаштувати духовне життя парафіян у нашій Церкві. Подальші відповіді на нові виклики були в тому самому ключі. З огляду на це, у перші тижні карантину в нашій Церкві було створено Антикризовий комітет, який займався і продовжує займатися опрацюванням адекватної відповіді на актуальні труднощі. Було зроблено багато речей, які пояснювали вірним УГКЦ, а також усім людям доброї волі, як правильно поводитися», – сказав священник.
Відтак він пригадав присутнім, що Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, озвучив позицію нашої Церкви щодо вакцинації наприкінці січня на засіданні ВРЦіРО.
«Коротко цю позицію можна охарактеризувати трьома словами: перше – добровільність, друге, що дуже важливо, – це доступність, і третє – безпечність. Скорочено – ДДБ. Якщо вакцинація і всі супутні процеси в Україні відбуватимуться, згідно з цим принципом, позиція Церкви буде, безумовно, сприятливою», – запевнив представник УГКЦ.
Читайте також: «Вибір вакцини важливий не лише з точки зору її ефективності, а й технології створення», – Глава УГКЦ на засіданні ВРЦіРО
Крім того, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ звернувся до учасників Всеукраїнського форуму «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді» з нагадуванням, що вакцинація, про яку зараз так багато говориться, – це не панацея.
«Вакцинація – це лише засіб боротьби з коронавірусною пандемією, хоч і дуже серйозний, проте все ж засіб. Не слід забувати про ті речі, яких потрібно дотримуватись для подолання пандемії: масковий режим, миття рук, дистанція. Сюди тепер додається і вакцинація, яка, однак, є лише кроком у боротьбі», – наголосив о. Олекса.
«Наступним кроком (мабуть, він буде вже останнім у відповіді на виклик, який перед нами стоїть) стане питання нових ліків і протоколів лікування», – зауважив о. Олекса, посилаючись на твердження міністра закордонних справ України.
Департамент інформації УГКЦ