УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

Блаженніший Святослав: «Нашим майбутнім є Христос»

07.01.2021 20:48
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
2
Слово «апокаліпсис» вживають сьогодні в неправильному значенні. Ми, як християни, не віримо в цифри, але віримо в Бога і Його присутність між нами. Ми маємо гарну новину в контексті Різдва, що нашим майбутнім є Христос. Саме Він є центром і вінцем нашої історії. На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час інтерв’ю для «5 каналу», відповідаючи на запитання про те, чи не є ознаками апокаліпсису події минулого року.

«Якщо поглянути, як представляють нам майбутнє сучасні кінофільми і різні уявлення, то воно здебільшого асоціюється з катастрофами. Є уже фільми про світ після людей. Люди починають боятися свого майбутнього», – зазначив Предстоятель УГКЦ.

І пояснив, що, думаючи про кінець світу, християни вживають слово «апокаліпсис» в абсолютно не правильному значенні.

«Зазвичай у значення слова "апокаліпсис" ми вкладаємо неминучу катастрофу чи кінець. У християнському сенсі грецьке слово "апокаліпсис" означає "одкровення". У єврейському розумінні час порівнюють з покривалом. Тож одкровення – це можливість відгорнути покривало і побачити, що там є», – пояснив він.

«Ми, як християни, маємо гарну новину в контексті Різдва, що нашим майбутнім є Христос. Він є центром і вінцем історії», – наголосив Глава Церкви.

За його словами, в Євангелії від Луки ми чуємо, що Христос дає певні знаки, які вказують на довершення історії. Він каже: якщо ви побачите, що ці знаки наближаються, то усміхніться, бо для віруючих християн остаточний момент зустрічі з Христом асоціюється не зі смертю та знищенням, а з радістю і вічним життям.

«Насамперед ми, як християни, повинні шукати присутнього і діяльного Бога, який безпосередньо є в нашому історичному моменті», – додав на завершення Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ

Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні