Як мовиться у листі до духовенства, щороку спільнота Української Греко-Католицької Церкви робить добру справу: у день святого апостола Андрія Первозваного складає пожертву у фонд «Андріїв гріш», який призначений для реалізації душпастирських і соціальних ініціатив нашої Церкви. Згідно з рішенням Синоду Єпископів УГКЦ, з 2007 року збірка проводиться щороку в усіх архиєпархіях, єпархіях та екзархатах Церкви.
«Люб’язно прошу в грудні, тобто ближчим часом, провести цьогорічну акцію «Андріїв гріш». Завданням Глави Церкви є допомогти тим, які найбільше цієї допомоги потребують. Такими ресурсами, засобами служіння Глави Церкви для найбільш потребуючих є фонд «Андріїв гріш». Складаючи пожертви на цей фонд, ви допомагаєте особисто не Главі Церкви, а даєте в його руки елементи швидкого служіння і реагування, елементи швидкої невідкладної допомоги для тих, хто є в найбільшій нужді та потребі», – сказав Предстоятель у відеоролику, присвяченому цій темі.
Долучитися до ініціативи можна дуже простим способом – у день апостола Андрія Первозваного прийти до своїх храмів і помолитися за Отця і Главу Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава та скласти пожертву на «Андріїв гріш», кошти з якого будуть використані для благодійної діяльності Отця і Глави УГКЦ.
Реквізити, за якими можна скласти пожертву для збірки «Андріїв гріш»
Досі кошти, отримані із вищезгаданого збору пожертв, використовували для підтримки структур УГКЦ на місійних теренах. Проте у вересні цього року Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви вирішив, беручи до уваги виклики, що стоять перед українським суспільством, спрямувати кошти «Андрієвого гроша» на пасторально-соціальні проєкти в Україні. Така переорієнтація ресурсів допоможе УГКЦ ефективніше провадити пасторальну діяльність, зокрема на сході країни.
Блаженніший Святослав упродовж останніх років багато разів у різний спосіб надавав допомогу потерпілим унаслідок воєнних дій, – як через осіб, безпосередньо заангажованих у соціальній сфері (військових і лікарняних капеланів, соціальних працівників), – так і особисто. До нього приходили і приходять люди, які потребують люблячої материнської підтримки з боку Церкви. Об’єднавши свої пожертви, Церква зможе ефективно і якісно допомагати потребуючим.
Слід відзначити, що розподіл коштів відбувається за колегіальним рішенням правління фонду, до складу якого входять Блаженніший Святослав (як його голова) та четверо радників.
Департамент інформації УГКЦ