Цього дня в каплиці Святих Володимира і Ольги в Інсбруку (Австрія) відбулася Панахида за упокій всіх вірних, священнослужителів та єпископів, хто вже протягом 120 років повернувся до Небесної Батьківщини.
«Завжди наші моління за усопших, за спочилих наших братів і сестер, ми закінчуємо співом «Вічная пам’ять». Саме цей момент є одним із найбільш зворушливих, коли сльози навертаються на очі. Бо ми справді, співаючи «Вічная пам’ять», самі збуджуємо у своїй пам’яті образ тієї особи, за яку молимося і поминаємо в молитві. Але власне про яку пам’ять ідеться? Яка пам’ять справді може бути вічною? Важливо справді пам’яти тих, які відійшли у вічність», – промовив Блаженніший Святослав.
І згодом додав: «Це дуже достойно, що в контексті святкувань 120-ї річниці української присутності в Інсбруку ми пам’ятаємо конкретних осіб поіменно, які відійшли у вічність. Коли не забуваємо про своїх попередників і про спочилих, то стаємо кращими, а пам’ять про них дає нам сенс для нашого теперішнього життя. А якщо заглянемо глибше у своє серце, то бачимо, що людська пам’ять є цілком не вічною. Спів «Вічная пам’ять» є радісним проголошенням християнської віри у воскресіння, пам’ять, яку має про нас не людина, навіть найдорожча і ближча, – а це є віра у пам’ять, яку сам Бог має про нас».
Предстоятель переконаний, що Небесний Отець не забуває про нас у різних обставинах життя.
Додамо, що наприкінці Панахиди «Вічную пам’ять» співали німецькою, українською, словацькою, румунською, угорською і грузинською мовами.
*** Предстоятель УГКЦ прибув до Тіроля з нагоди урочистого відзначення 120-річчя присутності українських студентів-теологів та української громади Інсбрука. Традиційно кращі греко-католицькі богослови поглиблюють свої знання в одному із провідних центрів європейської теологічної думки, яким був і залишається Інсбруцький університет Леопольда-Франца. Довкола студентів-теологів поступово сформувалася і українська громада, активна і сьогодні. 8-10 листопада з нагоди ювілею відбуваються масштабні святкування, в програмі яких – урочиста академія на теологічному факультеті Інсбруцького університету, Божественна Літургія німецькою мовою у катедральному соборі Інсбрука та українською мовою в колишньому приміщенні єзуїтської колегії "Канізіанум", де навчалося багато видатних українських теологів.
Фото: Роман Петрунів
Департамент інформації УГКЦ