УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

«Наша Церква – місце, де можна стати святим», – Глава УГКЦ на відкриті ІІІ Всеукраїнського з’їзду мирян УГКЦ у Києві

03.11.2018 15:01
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
5
Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 3 листопада 2018 року відкрив у Києві ІІІ Всеукраїнський з'їзд мирян УГКЦ. ІІІ З’їзд мирян присвячено пам’яті праведного митрополита Андрея Шептицького. Тема з’їзду: «Покликання до святості сьогодні».
Зображення 1 / 22 Користуйтеся клавішами для перегляду

Попередній З’їзд мирян УГКЦ відбувався рівно десять років тому. Предстоятель Церкви висловив свою повагу до мирян і подякував, що вони прибули на захід.

Відкриваючи З’їзд, Блаженніший Святослав відзначив, що в Церкві довго чекали цього дня і довго його готували. «Важливою частиною приготування були конгреси і з’їзди мирян у наших єпархіях і екзархатах. Тобто відбулося певне пробудження мирянської активності, відповідальності в різних куточках нашої Церкви в Україні», – сказав Глава УГКЦ.

З’їзд, за його словами, має цікаву назву, де є три слова: покликання, святість, сьогодні. Ці три слова є важливими складовими нашої Церкви сьогодні, а відтак завданням нашого З’їзду. Ключовим словом у загальному покликанні є слово «святість». «Ми багато разів чуємо слово «покликання». Патріарх Йосиф Сліпий загальне покликання до святості сформулював був фразою «бути собою». Бо той, хто зростає у святості, той щоразу більше стає сам собою. Святість не що інше, як розвиток людської особи, її повна реалізація, можливість здійснити у своєму житті всі ті задуми, потенціал, які Бог подарував», – відзначив Блаженніший Святослав.

Він пригадав, що Блаженніший Любомир – наш батько і великий учитель – ще по-своєму висловив оте загальне покликання усіх людей до святості. Він сказав: «Хочу бути Людиною».

«У нашому сенсі бути людиною, – вважає Предстоятель, – означає бути Людиною з великої букви. Досконало вповні виявити цьому світові задум Бога про людину. Тому Ісус Христос для нас з вами – взірець справжнього людства. Будучи Сином Божим, будучи Богом за природою, об’явив не лише Бога людині, а об’явив людину людині. Тому кожен з нас, хто хоче віднайти себе, хто хоче бути собою, хоче досягти повноти життя, повинен вглядатися в особу нашого Спасителя Ісуса Христа, бо на Його образ ми були сотворені».

Якщо ми хочемо збагнути сенс покликання до святості, зауважив духовний лідер українців, ми його можемо відкрити у фразі «жити вповні». У християнському словниковому запасі «життя вповні» називається «життя вічне». А можливість жити в повні ми називаємо спасінням. Те, що подається нам силою і благодаттю Святого Духа. Адже не можна бути святим без Бога. Не можна жити вповні, не будучи поєднаним з джерелом життя. Не можна бути собою, не живучи в Бозі силою і благодаттю Святого Духа.

Якщо ми говоримо про покликання саме мирянина, сказав Блаженніший Святослав, або життєве завдання мирянина в контексті загального покликання до святості усіх людей, тут можна ще відкрити багато глибоких і цікавих перспектив і завдань. Бо бути мирянином – це є покликання. Бути охрещеним в ім’я Пресвятої Тройці, бути тим, хто отримав дар Святого Духа у тайні миропомазання, бути тим, хто причащається Тіла і Крові Ісуса Христа – це є певний дар і відповідальність, можливість і завдання.

«Гадаю, що завданням цього З’їзду мирян є ще раз стати перед Божим обличчям і спитати самі себе, один одного і нашого Господа, як нам сьогодні здійснити наше життєве завдання, як нам збагнути разом, що треба робити, аби жити життям вічним? Щоби наші миряни зрозуміли своє завдання, покликання і відповідальність у сучасному житті Церкви?» – наголосив Предстоятель.

Архиєрей висловив сподівання, що в процесі спілкування, кожен зможе знайти відповідь на це запитання. Мусимо запитати себе сьогодні, які необхідні умовини, обставини, засоби, аби могти щораз, то повніше ставати собою, відповісти, зреалізувати своє покликання до святості і справді бути образом невидимого Бога сьогодні для сучасного світу.

Блаженніший наголосив, що говорячи про покликання, ми не говоримо про якусь закономірність, а про Боже покликання, на яке кожен з нас має відповісти свідомо і добровільно.

Що є необхідними умовами проростання нашого покликання до святості в історії кожної окремої людини? «Ми можемо сказати, що такими умовами, таким середовищем, де це покликання можна зреалізувати – це є Церква як спільнота назнаменованих Богом людей. Але ми повинні відгукнутися і сказати Богові «так». Взяти відповідальність за це. І тоді Господь покаже нам дорогу, особисту дорогу, якою ми повинні йти», – сказав промовець.

Дуже важливо є не бігати з дороги на дорогу, каже Глава УГКЦ. Дуже важливо не просто відкрити своє життєве покликання, не просто сказати Богові «так», а у витривалості до кінця це покликання здійснити.

«Віднайти кожному свою особисту дорогу до святості – це є те, що Церква повинна допомогти кожній людині зробити. Душпастирі повинні супроводжувати своїх вірних до святості», – вважає Предстоятель.

«Покликання бути мирянином у сьогоднішньому світі – непроста дорога. Але дорога, якою можна і потрібно йти, аби стати святим. УГКЦ є відкритою Церквою для всіх, це середовище, де можна стати святим. Це є наш месидж до всіх, – наголосив Блаженніший Святослав і побажав: – Робити видимим невидимого Бога сьогодні – нехай ці слова святого Атанасія будуть ключем до наших сьогоднішніх роздумів».

 

Департамент інформації УГКЦ


Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні