Блаженний священномученик Омелян Ковч був послідовником ідей митрополита Андрея та віддзеркаленням ідеалу священнослужителя, що його плекав великий Митрополит.
Предстоятель УГКЦ у своєму вітальному слові зазначив, що блаженний священномученик Омелян Ковч був добрим священиком свого єпископа – митрополита Андрея. «Він був втіленням мудрості й духу митрополита Андрея. Як відчувається торкання вічності у словах блаженого Омеляна Ковча з концтабора. З глибини пекла на землі він пише: «Тут я бачу Бога»… Ми сьогодні знаємо, що духовне спадкоємство не перервалося, що і сьогодні є люди, сповнені духом і мудрістю Андрея Шептицького, яких можемо вважати послідовниками всього того, що ми почитаємо в постаті священномученика Омеляна Ковча. Тих людей, які в нашому сьогоденні і серед нашого пекла на землі і навіть у часи війни уміють торкнутися вічності і є ведені Божою мудрістю», – сказав Блаженніший Святослав.
За його словами, кожен із цьогорічних лауреатів, подібно як митрополит Андрей, робить для своїх ближніх добро, ламаючи тим самим різні людські обмеження: релігійні, національні.
Відзнака Блаженного священномученика Омеляна Ковча вручається вп’яте. Цьогорічними лауреатами стали:
Кшиштоф Становський (Польща) – благодійник, голова правління Міжнародного фонду солідарності, один із найактивніших організаторів гуманітарної допомоги з Польщі пораненим на Майдані та українським військовим.
Уляна та Марко Супруни (Канада-Україна) – благодійники, засновники проекту «Захист патріотів», завдяки якому курсанти військових училищ та десятки тисяч українських вояків пройшли вишколи з медичної допомоги на полі бою та отримали персональні аптечки.
«Друзі України в Ізраїлі» (Ізраїль) – благодійна організація, яка надала потужну допомогу українським воякам, пораненим, дитячим будинкам та біженцям, організувала стажування українських хірургів у лікарнях Ізраїлю.
Отець Василь Іванюк (Україна) – декан Краматорського деканату УГКЦ, навертає людей на Донеччині до християнства та українських цінностей. Організовує допомогу українським воякам, біженцям, дітям із обмеженими можливостями.
Клавдія Поліщук (Україна) – благодійниця, яка віддала пораненим бійцям усі свої статки – кошти, які їй виплатив німецький уряд як компенсацію за злочини, вчинені нацистами.
Глава Церкви привітав із нагородженням усіх цьогорічних лауреатів. «Ви отримаєте, – зазначив Блаженніший Святослав, – нагороду в ювілейний рік. Цей рік є особливо надихає, бо є непростим, але в ньому ми кажемо одне одному: «Нехай Божа мудрість поведе нас».
Департамент інформації УГКЦ