УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

«Для людини надважливо живитися Святими Тайнами», – владика Йосиф (Мілян)

12.06.2015 16:51
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
2
11 червня 2015 р. в Умані, в Празник Святої Тайни Євхаристії, відзначали день священика Київської архиєпархії та 250-річчя заснування Свято-Покровського монастиря ЧСВВ.

Архиєрейську Літургію очолив владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії, протосинкел Київський. Співслужили з ним близько 80-ти священиків.

Під час проповіді єпископ сказав: «Ми, як люди, відкрили не тільки "Закон земного тяжіння"… Ми сьогодні на своєму рівні пробуємо відкривати таємниці цього світу, які справді є глибокими та кличуть нас до застанови над питанням: "Хто так вміло, потужно і прекрасно створив цей світ?". Таємниця… Ми справді дуже часто застановлюємося і німіємо перед величчю цього світу… Але сам Господь, Творець вселенної і прекрасних таємниць цього світу, землі та неба, створив, окрім цього всього, ще таємницю нашого спасення. Справді, годі сприйняти розумом, інтелектом те, що каже сьогоднішнє Євангеліє: "Хто тіло моє їсть і кров мою п'є, той живе життям вічним, і я воскрешу його останнього дня"… Господь дає нам вибір і нагоду, просто повірити Йому, повірити в Його Слово, в Його Дух, в Його потугу, в Його Любов і Милосердя». Мовлячи далі, архиєрей наголосив, що людині, яка має крихту віри, надважливо живитися тілом і кров’ю Спасителя та сприймати буття живого Господа на землі в таємниці Пресвятої Євхаристії.

Проповідник зазначив, що у світі є багато нерозгаданих таємниць: «Тому, – сказав єпископ, – Євхаристія сьогодні, як тайна живої присутності Бога посеред нас, твориться силою Святого Духа і вірую людини-священика, якого Господь наділив своєю владою розрішати й відпускати гріхи і творити те, що Він розпочав на Тайній вечері, те, що довершив на Голгофі, – свій план спасіння».

Пригадуючи дату 250-річчя від заснування Свято-Покровського монастиря ЧСВВ, архиєрей відзначив: «Ми сьогодні зібралися також невипадково на подвір'ї василіянського монастиря. Тут вирувало колись християнське духовне життя, тут молилися священики і монахи, тут кликали дітей та молодь, щоби формувати з них гідних людей, громадян свого народу, вишколювати їх духовно, інтелектуально, культурно, тобто закладати фундаменти розвитку рідного народу і рідної держави».

«Нехай сьогодні наша молитва буде за щасливе майбутнє нашого народу й Церкви. Як і молитвою до Всевишнього за ту жертву, яку поклали на цьому місці наші попередники, священики й монахи ЧСВВ. Нехай сьогоднішня наша молитва буде кроком до воскресіння, про яке запевняє нас Ісус Христос… Нехай Господь укріпить нашу віру, щоб усі ці таємниці, які не можемо по-людськи пояснити, сприймались на слово віри, бо через неї ми спасемо свою душу», – закінчуючи, побажав владика.

Після Літургії священики привітали архиєрея з шостою річницею єпископської хіротонії. «Будемо завжди пам’ятати, що день Пресвятої Євхаристії – це той день, коли Ви стали нашим Батьком», – запевнив протоєрей Василь Чудійович, віце-канцлер Київської архиєпархії. Від імені всього духовенства він подякував єпископові за пастирську опіку, підтримку та молитву.

Цього дня були зачитані декрети священикам Київської архиєпархії. Від імені Глави й Отця УГКЦ Блажннішого Святослава були також нагородженні: митрофорний протоєрей Валерій Шкарубський, єромонах Малетій Батіг, ЧСВВ, та єромонах Ігор Сподар, ЧНІ, «медаллю підпілля УГКЦ». Також було названо синкела Київської архиєпархії до справ монашества – єромонаха Ніканора Лоїка, МСУ.

Опісля священики відслужили панахиду за невинно убієнних монахів. Пізніше була проведена конференція у приміщенні Уманського національного університету садівництва на тему: «Історія та сьогодення УГКЦ на Уманських землях». Згодом духовенство ознайомилось із Національним дендрологічним парком України – одним із найкращих місць, створених людськими руками.

Прес-служба Київської архиєпархії

Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні