Заходи розпочалися в Національному музеї у Львові імені митрополита Андрея (Шептицького) відкриттям виставок: «Пам’яті митрополита Андрея Шептицького» (Пам’ятки зі збірки НМЛ імені А. Шептицького та колекції музею сакрального мистецтва імені Антона Петрушевича Львівської митрополії УГКЦ), «Покров Пресвятої Богородиці: твори ХV–ХІХ ст. зі збірки Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького», «Історико-документальна виставка: Віра Свєнціцька (1913–2013) – відомий дослідник давньоукраїнського мистецтва», «Бібліографічна виставка видань НМЛ (1908–2013)».
Продовжилися урочистості у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької урочистою академією.
«Сьогодні ми разом вшановуємо великий вчинок великої людини. Цією великою людиною є слуга Божий митрополит Андрей (Шептицький). А цей великий вчинок, сторіччя якого цього року відзначаємо, є дарування Національного музею українському народові», − сказав Верховний Архиєпископ УГКЦ під час урочистої академії. Глава Церкви підкреслив, що особу можна пізнати за її ділами. Так ми можемо пізнати Господа через Його діла сотворення і спасіння. І кожного з нас можна пізнати, як каже Христос, «по ділам його».
Пригадуючи історичні передумови та обставини «великого вчинку» митрополита, Предстоятель УГКЦ зауважив, що в той час, напередодні Першої світової війни, український народ не мав своєї держави. Навіть більше, багато хто заперечував сам факт існування українського народу, його культури. «Митрополит Андрей по крупинках збирав духовні скарби українського народу. І в час, коли всі хотіли щось забрати в України, він дарує їй такий духовний скарб. Тому ми можемо сказати, що цей великий вчинок був «народотворчим актом», який повертає українському народові свідомість власної гідності і пізнання своєї культури», − зауважив він. На переконання Першоієрарха УГКЦ, цей вчинок був пророчим актом, який показав глибоку віру Шептицького в майбутнє українського народу і його державність.
«Якщо ми сьогодні хочемо бути великими людьми, спитаймо себе, чи здатні ми на подібні великі вчинки. Владика Андрей у цьому пророчому «народотворчому» княжому вчинку бачив усіх нас, які сьогодні святкуємо цей дар. Як би хотілося, щоб про цього великого українця і великого душпастиря та митрополита знав увесь світ», − додав наостанок свого слова Глава УГКЦ.
Додамо, що у Львові урочисті заходи триватимуть до 13 грудня цього року.
Департамент інформації УГКЦ