УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

Подвійне свято відзначили у Брюховицькому монастирі отців василіан

10.01.2019 12:21
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
0
8 січня 2019 року у Василіанському монастирі в Брюховичах відзначили подвійне свято – храмовий празник, оскільки семінарійний храм посвячений на честь Пречистої Діви Марії, і свято покровителя обителі – святого Йосифа Обручника.

Урочисту Архиєрейську Літургію у день храмового свята очолив Єпископ-помічник Львівської архиєпархії Володимир Груца. З ним співслужили Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоан Школик, ЧСВВ, ректор Василіянського інституту філософсько-богословських студій о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ, запрошені ієромонахи та священнослужителі.

Радість свята розділили також численні гості та вірні, які взяли участь у Літургії.

Привітавши присутніх, владика виголосив гомілію, у якій поділився роздумами над святковим фрагментом Євангелія. Він зазначив, що «різдвяний час, на перший погляд, - радісний час, який асоціюється із такими символами як ялинка та шопка, а також супроводжується колядою та дійствами, які ми називаємо вертепами, у яких прославляється новонароджений Христос». Однак, якщо ми поглянемо глибше, то побачимо, що у цій події є багато драматизму. «І хоч ми споруджуємо та оздоблюємо шопки, а також оспівуємо яскиню у колядках та вертепах, однак хто з нас хотів би жити в стайні?» Проте саме в таких умовах відбувається драматизм народження Божого Сина, адже Святу Родину ніхто не прийняв до домівки. Навіть після народження Ісуса на Нього чигає небезпека: Ірод хоче Його вбити, тому Родина змушена втікати до Єгипту.

 «Бачимо, що Христос перейшов велику дорогу драматизму і терпіння для того, щоб бути товаришем нам на нашій дорозі життя», – наголосив єпископ. Ісус Христос є солідарним із нами, Він – Еммануїл, тобто Богом з нами. «Ми у цей різдвяний час повинні дати відповідь на важливе питання: чи дійсно Христос є моїм Богом?» – підсумував Архиєрей.

Після Богослужіння владика Володимир ще раз подякував присутнім за спільну молитву, а також привітав іменинників, закликавши брати приклад з Пресвятої Родини. Відтак о. Пантелеймон Трофімов, подякував єпископу, священнослужителям та вірним, які прибули на свято. Опісля відбулося святкове частування та мистецька програма, яку підготувала молодь.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами https://osbm.in.ua


Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні