УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

У Запоріжжі обговорили екуменічні та соціальні ініціативи митрополита Андрея Шептицького та їх вплив на сучасне християнство

01.12.2020 13:08
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
0
26 листопада 2020 року в овальному залі Запорізького краєзнавчого музею відбулася наукова конференція “Екуменічні ініціативи задля розбудови “Рідної Хати”: від Шептицького до сучасності”.

Головним організатором заходу була Українська Греко-Католицька Церква та Благодійний фонд "Карітас-Запоріжжя", які спільно з представниками християнських спільнот, громадських і релігійних організацій міста Запоріжжя, дотримуючись усіх правил карантину та засобів безпеки, протягом двох годин обговорювали точки порозуміння, злагоди та взаємного зближення в українському суспільстві.

Зважаючи на загальнонаціональні карантинні правила, кількість учасників форуму була обмежена, тому понад 500 зацікавлених осіб взяли участь у заході за допомого онлайн-трансляції в інтернеті.

Конференція розпочалася вітальним словом екзарха Донецького владики Степана Менька. До учасників конференції також звернулися делеговані представники православної, римо-католицької та протестантської Церков. У своєму виступі кожен з них відзначив вагомий внесок митрополита Андрея Шептицького не лише в розвиток Української Церкви, а й у державотворчі та культурні процеси Держави Україна. Важливим був також виступ протоієрея Андрія Нагірняка, заступника голови Відділу соціального служіння Української Греко-Католицької Церкви, який крім слів привітання підготував також доповідь - «Соціальна згуртованість та солідарність в громаді», - представивши учасникам конференції погляди та ідеї митрополита Шептицького на базові потреби людей об’єднуватися, солідаризуватися і згуртовуватися задля спільної мети.

Після цього модератор заходу, протоієрей Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних і міжрелігійних відносин, надав слово головним доповідачам конференції. Першим доповідачем був доктор історичних наук Запорізького національного університету,  професор Олександр Ігнатуша, який у своєму виступі висвітлив тему «Екуменізм митрополита Андрея Шептицького». Доповідач з особливою увагою і дбайливістю розповів про екуменічну діяльність митрополита, оперуючи мовою історичних фактів, що робило його доповідь тематичною та актуальною.

Професор Мирослав Маринович, проректор Українського католицького університету, виступив з доповіддю «Митрополит Андрей Шептицький: християнські розв’язки одвічних проблем». Доповідач здійснив ґрунтовний аналіз пастирських послань одного з найбільших моральних авторитетів XX століття щодо розвитку Церкви, міжконфесійних відносин, розбудови держави та економічного добробуту. На його думку, завдяки титанічній діяльності митрополита Андрея «Українська Греко-Католицька Церква потужно засяяла справжньою діяльною Христовою вірою, чим спричинилася до здійснення чуда: в умовах австрійської та польської окупації за неповних півстоліття з однієї найбідніших у світі народностей була створена висококультурна і заможна християнська спільнота»!

Зіновій Свереда, президент Академії етики та доктор соціальної економіки, представив доповідь «Криза і реформа: як бути переможцем згідно із вченням митрополита Андрея Шептицького». Пан Свереда зосередився на стратегії діяльності митрополита, яка була спрямована передовсім на потреби народу та на розвиток його спроможності захищати свої права. Саме християнське соціальне вчення, яке поширював митрополит Андрей, виховувало в людях ідеї громадської солідарності та щоденної співпраці, готовність до організованості та спільний захист своїх інтересів. Доповідач переконаний, що за часів митрополита Шептицького розпочався новий етап у розвитку УГКЦ, яка стала для українського народу своєрідним «вікном у Європу» в дипломатичній, релігійній, культурній, освітній і соціальній сферах.

На завершення конференції, після плідних дискусій та обміну думками від почутих доповідей, до учасників конференції звернувся директор ”Карітасу-Запоріжжя” протоієрей Андрій Бухвак, який подякував усім за цікаве та змістовне спілкування між представниками християнських Церков, влади, громадських та релігійних організацій міста Запоріжжя.

Комісія УГКЦ з міжконфесійних і міжрелігійних відносин

 


Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні