УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

Парафія УГКЦ у Флориді. Федеральний суддя США смажить ковбаски, заробляючи на потреби громади

05.03.2020 21:13
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
1
До греко-католицької парафії Введення в храм Пресвятої Богородиці у місті Норт-Порт, що у Флориді, належать в основному парафіяни, вік яких 70-90 років, але вона одна з найбільш живих парафій УГКЦ.

Як ідеться у фільмі «Живого ТБ», усе почалося з українського культурного центру…

Пані Дарія Томашовська, віцепрезидент Українського осередку імені святого Андрія, розповідає, що в 70-х роках сюди приїхало десь 12 українських родин заради мінеральних вод, бо їм це нагадувало Україну…

Спершу тут була унікальна ситуація – православна і католицька громади служили разом. І було стільки людей, що не вміщалися в храмі.

З 1984 року утворилася окрема греко-католицька громада Введення в храм Пресвятої Богородиці з окремим храмом. Щоб побудувати храм, українці готували їжу на продаж і так заробляли кошти.

Одне подружжя – Миколи і Катерини Святих, пожертвувало на храм усе своє майно, яке надбало за життя. Це близько 350 тисяч доларів.

Парафія дуже швидко зростала.

– Тут було дуже багато українців, – розповідає парафіянка Орися Свистун. – Якщо ви хотіли сісти в церкві на лавку під час Літургії, то треба було прийти на півгодини швидше.

Дорослий вік парафіян пояснюється тим, що більшість переїжджають сюди з Півночі. Вони завершили свою кар'єру і шукають комфортнішого клімату. Частина приїжджає лише в холодний сезон.

Владика Богдан Данило, єпарх Пармської єпархії, захоплюється активністю цих людей.

– Я глибоко вірю в Бога, – каже Неоніла Лахман, член парафіяльної ради, – вірю, що нам треба плекати цю віру, а не лише сказати, що я вірю, що я є українським католиком. Щоб віра росла, треба вчитися, читати.

– Належати до Церкви, до парафії – налагоджує життя, – переконує парафіянка Іванка Олесницька.

Щосереди в гуртку молитви вже понад п'ять років моляться за кращу долю України, щоб якомога швидше закінчилася війна. 

За порядком у храмі стежить Сестринство. Це жіноча організація, яка також збирає кошти на різні потреби парафії.

Зіна Ференц, голова Сестринства, відзначає, що жінки організовують різні ярмарки і таким чином заробляють кошти на різні благодійні потреби громади.

Крім духовного, тут вирує культурне та суспільне життя. 

– Люди люблять збиратися як одна велика родина, – розповідає Неоніла Лехман. – Ми одне одному допомагаємо, спілкуємося.

– Мені вже понад 70 років, – каже Нестор Олесницький, – але тут я вважаюся як свіжа кров і мене "запрягають" у всі товариства. Добровільно записуюся. 

У минулому це були успішні люди: підприємці, юристи, посадовці, лікарі.

До прикладу, федеральний суддя Богдан Футей, який був призначений на свою посаду президентом Рейганом, активний парафіянин, волонтерить на кухні й охоче про це розповідає: «Ми смажимо ковбаски, деруни, робимо борщ, вареники. І це все продаємо, а кошти йдуть на потреби парафії».

Діє тут також одна з найсильніших організацій у США і в Норт-Порті – Союз українок Америки.

Леся Попель, голова п’ятдесят шостого відділу Союзу українок Америки, відзначає:

– Вони підтримують українську мову і нашу культуру. І дуже надають щедру фінансову підтримку пораненим солдатам та їхнім родинам, які постраждали від війни в Україні. 

Отець Василь Петрів, парох парафії Введення Пресвятої Богородиці, відзначає, що йому з такими парафіянами дуже подобається працювати, бо їхній попередній життєвий досвід дає йому можливість багато навчитися. 

Найбільше тут мріють, аби парафія росла та розвивалася. 

 

Департамент інформації УГКЦ


Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні