УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

Глава УГКЦ на Стрітення: «Нехай ці посвячені свічки будуть символом Божого життя, яке присутнє серед темряви і страху»

15.02.2022 15:52
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
2
Християнин – це той, кому Господь вклав у нутро, у руки світло життя вічного; християнин – це той, хто вже в цьому світі починає жити вічним життям; християнин – це той, кому Господь передає в руки його життя. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних в Патріаршому соборі Воскресіння Христового у свято Стрітення Господнього. З Главою Церкви співслужили єпископ-помічник Київської архиєпархії владика Йосиф Мілян та духовенство собору.

«Сьогодні Христова Церква святкує одне з найбільших християнських свят у літургійному році», – відзначив Предстоятель і пояснив, що коли Святі Отці розкривали нам багатство християнської традиції, то показували, що кожне з таких свят відкриває певні підвалини, основи нашого християнського життя. Навіть більше, події з життя Богородиці, Ісуса Христа свідчать не лише про них, а й про нас, про наше сьогодення й духовні пошуки. Йдеться про відповідь на життєві питання людини всіх часів і народів.

Роздумуючи над суттю і глибиною свята Стрітення, Глава Церкви звернув увагу на особливу зустріч, яка відбувається у храмі, адже сьогодні ми споглядаємо дитятко Ісуса на руках Симеона.

За його словами, ця подія ввійшла в книги Святого Євангелія як та, що була приписана до виконання старозавітним Мойсеєвим законом. Цього дня Пресвята родина, Марія та Йосиф, принесли до храму дитятко Ісуса, якому виповнилося сорок днів від народження.

Проповідник пояснив, що в події Стрітення йдеться про певне розуміння межі між життям і смертю, а відтак між Божим світом і світом людини.

«У старозавітному розумінні жінка, яка народжує, входить у сферу впливу тільки Бога. Це щось таїнственне, що входить у таємниці життя і смерті, співдіючи з Богом у народженні нового життя. Це очищення не має нічого спільного ні з фізіологічним, ні з моральним, ні з духовним очищенням, а радше є ритуальним. Це означає повернення назад, зі сфери божественної до сфери суто людської, до земного життя. Ми бачимо Марію і Йосифа, які повертаються назад до життя з іншими людьми», – сказав він.

Відтак пояснив, що у випадку Ісуса був ще один припис Закону: кожний первісток, який розкривав лоно своєї матері, посвячений Богові. Для того щоб первістка, який належав тільки Богові, можна було мати для себе, треба було принести жертву. Начебто викупити його назад для життя між людьми. Назад повернути до тої родини, яка мала б ним далі опікуватися.

«Саме тому бачимо, як у храмі зустрічаються праведний Симеон, пророчиця Анна з Ісусом як ті, що повертаються з таємниці життя і смерті з новим життям», – зауважив Отець і Глава УГКЦ.

«Ось зустрічаються ті, каже Предстоятель, які приходять з новим життям, і ті, які готуються відійти у темряву. Симеон, бачачи дитятко Ісуса, вбачає в ньому спасіння. Марія передає Божественного Сина в руки Симеона і він приймає на свої руки не просто маленьке дитя, а життя вічне, яке Господь Бог йому показує. Він своїми руками торкається спасіння від смерті, спасіння від темряви. Він приймає на свої руки власне життя вічне у Бозі. Тому він більше не боїться смерті. Ба більше, Симеон відходить у смерть благовісником життя», – сказав архиєрей.

І підкреслив: «Тому сьогодні ми посвячуємо свічки, говоримо про світло, про життя, яке є сильніше за смерть. Ми говоримо про появу в храмі Бога, який є носієм життя вічного, який ламає ритуальні розподіли між Божим і людським, - Бога, який входить у світ людини і є світлом, яке просвічує всі народи».

На його переконання, ми сьогодні прийшовши до храму й, споглядаючи на цю таїнственну подію, начебто відкриваємо певні істини про наше духовне життя, зокрема про те, що вічне життя починається не після смерті, а  тут, за земного життя, а кожен з нас покликаний у святі Стрітення прийняти у своє життя Спасителя, Його світло, свято берегти і йти з Ним уперед.

Отець і Глава УГКЦ наголосив, що у день Стрітення ми по-особливому святкуємо свято богопосвячених осіб.

«Вітаю вас з цим святом! Нехай ці посвячені свічки, які ви сьогодні винесете з храму, будуть символом Божого життя, яке є присутнє серед темряви, страху, смерті цієї хвилини нашого народного буття. Нехай милосердний Господь дарує нам життя і надію», – додав на завершення Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ

Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні