УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

Творити мости – девіз першого дня перебування Блаженнішого Святослава в Інсбруку

08.11.2019 22:24
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
3
8 листопада розпочалися урочистості, приурочені до 120-річчя перебування українських студентів-теологів та української громади в Інсбруку (Австрія). Ювілейні святкування відбуваються за участю Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава.
Зображення 1 / 24 Користуйтеся клавішами для перегляду

Центральною подією першого дня святкувань стала урочиста академія на богословському факультеті Інсбруцького університету Леопольда і Франца, де впродовж 120 років навчалося понад двісті українських греко-католицьких богословів. З вітальним словом на академії виступили: декан теологічного факультету Йозеф Квіттерер, проректор університету Ульріке Танцер, єпископ Інсбруцької архиєпархії Герман Глеттнер, Надзвичайний і Повноважний посол України в Австрії Олександр Щерба. Тірольський журналіст Гайнц Пантелеймон Ґштрайн подарував Патріарху Святославу свою книжку про українського греко-католицького священника Мирона Горникевича, котрий багато років провів у екзилі у місті Галь-ін-Тіроль.

Учасниками святкової академії були представники високих церковних кіл Австрії, теологічного факультету та ордену єзуїтів, прочани з багатьох країн Європи, українські богослови – випускники теологічного факультету Інсбруцького університету, серед яких владики Володимир Груца, єпископ-помічник Львівської архиєпархії, та Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії.

Нікого із численних присутніх не залишила байдужим промова Предстоятеля УГКЦ. У ній він поєднав минуле і сучасне, як мости через ріку Інн – бо саме такою є етимологія назви міста Інсбрук. Поєднав спомин про найвидатніших випускників Інсбруцького університету, таких як блаженні священомученики Никита Будка, Андрій Іщак, Климентій Шептицький, як патріархи УГКЦ Йосиф Сліпий та Мирослав-Іван Любачівський – і сподівання на майбутню співпрацю, на спільне майбутнє.

Яскравим музичним обрамленням урочистої академії стали твори українських композиторів Василя Барвінського, Віктора Камінського, Мирослава Скорика у виконанні молодіжного квартету, двоє із учасників якого (Денис Василинець та Антоніна Гурська) є українцями, що мешкають у Тіролі.

Відтак у мерії Інсбрука відбувся урочистий прийом на честь Предстоятеля УГКЦ. Його учасниками були міський голова Георг Віллі, президента Ландтагу Тіроля Соні Ледль-Росман, а також Надзвичайний та Повноважний посол України в Австрії Олександр Щерба та Почесний консул України в Тіролі Вальтер Пеер. Промовистим жестом гостинності мерії міста стала екскурсія з виходом на балкон будинку із золотим дахом, – візитної картки Інсбрука.

Фото: Олександр Савранський

Пресслужба Ординаріату для вірних
Східних Католицьких Церков в Австрії,
Лідія Мельник

Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні