УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

Глава УГКЦ узяв участь у спільній молитві за жертв Голодомору

24.11.2018 20:52
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
8
У День пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років Блаженніший Святослав узяв участь у заходах із вшанування пам’яті невинно убієнних у ті страшні роки.
Зображення 1 / 20 Користуйтеся клавішами для перегляду

Під час церемонії вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні Президент Петро Порошенко наголосив на важливості правди про жертв Голодомору та вшанування їхньої пам’яті.

«Протягом десятиліть за одне лише згадування про Голодомор можна було заплатити роками неволі. Та в тисячах і тисячах українських родин продовжували згадувати імена загиблих родичів. Пошепки переповідали страшні подробиці. У таємних щоденниках записували спогади», − сказав Петро Порошенко. 

У церемонії також взяли участь: Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, представники духовенства, громадськості, дипломатичного корпусу, урядовці, народні депутати.

Біля меморіального знаку «Свіча пам’яті» предстоятелі Українських Церков спільно помолилися Панахиду за померлими від голоду в 1932-1933 роках.

По завершенні молитви та виступу Президент України оголосив загальнонаціональну хвилину мовчання, після якої розпочалася всеукраїнська акція «Запали свічку».

Як ми повідомляли, у своєму слові до Дня пам’яті жертв Голодомору у Верховній Раді України Блаженніший Святослав наголосив, що ми повинні пам’ятати не тільки про жертв Голодомору, а й про тих, хто їм допомагав вижити. «Ми сьогодні хочемо перед нашим Господом і Спасителем пом’янути усіх жертв, бо не ми, але Він знає ім’я кожного, котре записане на небесних скрижалях. Проте, згадуючи цю трагедію, я б хотів згадати й героїчні сторінки цих роковин, тобто всіх, які намагалися бути голосом людей, у кого голос відібрали, − тих, які рятували жертв цієї трагедії», − зазначив Глава УГКЦ.

 

Департамент інформації УГКЦ

Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні