УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

Глава УГКЦ освятив у Славутичі храм Матері Божої Неустанної Помочі

15.04.2018 21:56
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
2
Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 15 квітня 2018 року освятив у місті Славутич храм, зведений на честь ікони Матері Божої Неустанної Помочі.
Зображення 1 / 9 Користуйтеся клавішами для перегляду

Співслужили священики з Київщини, Франківщини, Львівщини та Чернігівщини. Зокрема, в урочистій Літургії взяли участь: о. Петро Лоза, ЧНІ, декан Чернігівського протопресвітерства о. Роман Пушка та економ Київської архиєпархії о. Іван Сохан. Посвячення та Літургію співом супроводжували сестри Місіонерки Найсвятішого Ізбавителя, а прислуговували брати-семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

Під час проповіді до вірних Предстоятель відзначив, що це історична подія. «Сьогодні, у восьмий день після Пасхи, тут, у Славутичі, ми освятили новозбудований храм. Центром обряду освячення храму у нашій візантійській традиції є освячення престолу. Престол у храмі є ніщо інше, як видимий знак і символ присутності між нами у невидимий спосіб воскреслого Христа», – сказав Блаженніший Святослав.

За словами архиєрея, цей храм набуває особливого значення, коли ми вдивляємося в громаду міста Славутича. «Це місто, – зазначив проповідник, – носить у своєму серці і своєму тілі рани. Ідеться про рани, можливо, однієї з найбільших техногенних катастроф людства ХХ століття. Слово «Чорнобиль» сьогодні навіть не перекладають іншими мовами».

«Ми знаємо, що місто Славутич і сьогодні пов'язане з Чорнобильською атомною електростанцією, оскільки багато мешканців досі працює на електростанції. Це місто ліквідаторів, які донині носять на своєму тілі, здоров'ї рани цієї великої біди», – розповів духовний лідер греко-католиків. «Де, як не в Славутичі, сьогодні можна торкнутися ран воскреслого Христа?!» – вважає Блаженніший Святослав.

«Сьогодні у Славутичі, – відзначає Глава Церкви, – ми співаємо пісню Воскресіння, пісню надії. Тут у ваших очах кожен мешканець України і кожен гість із різних країн світу може пересвідчитися, що Христос воістину воскрес. Бо ваше місто росте і розвивається. Звідки ви берете силу, щоб перебороти негаразди, щоб мати надію і йти вперед? Думаю, ця сила випливає з пробитого боку воскреслого Христа і є знаком Його присутності між нами, сили і благодаті Його Святого Духа».

На думку Предстоятеля, сьогоднішня подія відкриє ще краще для мешканців Славутича доступ до джерела життя. «Гадаю, ще краще і простіше можна буде мешканцям міста почути Боже Слово, Слово Божественного Євангеліє в храмі. Але найважливіше – причаститися Святих Таїнств Тіла і Крові нашого воскреслого Спасителя», – додав архиєрей.

Блаженніший Святослав подякував усім тим, хто працював і молився, аби цей день настав.

«Хочу побажати кожному з нас бути живими членами воскреслого Тіла Христового, яким є Церква. Зичу вам бути справді віруючими людьми, які подібно, як апостол Тома, нині скажуть собі, Богові і людям: Христос є Господь мій і Бог мій», – сказав проповідник.

Після закінчення освячення храму віряни та мешканці Славутича разом помолилися Панахиду за жертв аварії на Чорнобильській АЕС біля Меморіалу Героям Чорнобиля.

Фото: Дмитро Корчак

Департамент інформації УГКЦ

Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні