УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

Блаженніший Святослав відслужив Божественну Літургію у Вестмінстерській катедрі в Лондоні

01.11.2017 00:22
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
10
У суботу, 28 жовтня 2017 року, понад тисячу вірних зійшлися до Лондона, щоб побачити історичну подію – служіння Літургії східного обряду у Вестмінстерській катедрі, матірній церкві для католиків Англії та Валії.
Зображення 1 / 15 Користуйтеся клавішами для перегляду

Цього дня Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви, разом зі східними католицькими єпископами Європи і членами Католицької Єпископської Конференції Англії та Валії відслужили Архиєрейську Божественну Літургію в присутності кардинала Вінсента Нікольса і Архиєпископа Едварда Йосифа Адамса, Апостольського нунція у Великобританії. На спільній молитві з нагоди 60-річччя встановлення Українського католицького екзархату/єпархії також були представники Англіканської та Православної Церков.

Проповідь виголосив кардинал Вінсент. Він відзначив, що сьогодні, коли католики латинського обряду є свідками і беруть участь у візантійській Літургії, вони моляться, «щоб ця Літургія привела до глибшого розуміння науки Христа».

Відтак Його Еміненція розкрив важливість літургійної катехизи як інструменту євангелізації. «Катехизація не була б вартою свого імені без євангелізації. Ми не пізнаємо віру, щоб тримати її в собі. Дивитися назовні дуже важливо. Історія навчає нас цього знову і знову», − зазначив проповідник.

За його словами, усі зусилля, які спрямовані на катехизацію, та всі ініціативи євангелізації не мають сенсу, якщо не розглядати їх у контексті страстей і воскресіння Ісуса Христа: «Його перемога, яка в людських умовах здається поразкою, є джерелом нашої надії. Сьогодні ця надія є очевидною у Східних Католицьких Церквах. Довіра, віра та оптимізм є очевидними і в Україні. Ми можемо пригадати про новий католицький університет, семінарії, в яких багато молодих людей «перевіряють» своє покликання... У Білорусі, яку я мав нагоду нещодавно відвідати, є подібна історія щодо відновлення церков і відродження католицького життя... УГКЦ, яка ще в 1991 році була поза законом, зараз справді перебуває у воскресінні, що є потужним образом християнської місії «відновити все в Христі», − наголосив кардинал Нікольс.

На завершення Літургії Блаженніший Святослав привітав усіх з нагоди 60-річчя від заснування єпархії УГКЦ у Великобританії: «Дозвольте мені від імені всієї Церкви та від імені України сердечно привітати із 60-річчям створення нашого екзархату, а відтак єпархії у Великобританії. Я щиро вітаю владику Гліба (Лончину) та владику Павла (Хомницького), а також усіх священиків, які приїхали зі всіх парафій. Нехай Бог благословить вас усіх, нехай гуртує нас у єдності нашої Церкви та України і поза її межами за допомогою Святого Духа», − наголосив Предстоятель УГКЦ.

 

Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами www.facebook.com/UkrainianCatholicCathedralOfTheHolyFamily

Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні