УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

Глава УГКЦ у Світлий понеділок попросив прощення в усіх, кому діти УГКЦ упродовж століть завдали кривди

02.05.2016 16:16
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
4
Будьте першими в любові, бо любов обеззброює ворога. Прощення викидає з нашого серця те, що робить нас безсилими і розбиває. Прощення є силою воскреслого Христа, який веде нас за собою в християнство третього тисячоліття. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у Світлий понеділок у Патріаршому соборі Воскресіння Христового, престольний празник якого сьогодні відзначаємо.

Під час своєї проповіді до вірних Предстоятель УГКЦ розповів, що Ісус Христос після свого Воскресіння ще сорок днів перебував разом зі своїми учнями і апостолами. Ще сорок днів до них приходив і показував своє живе воскресле прославлене тіло. Показував їм рани від цвяхів. Намагався ввести учнів у таїнство Воскреслого. Адже як Христос помер на хресті не для себе і не за себе, а за всіх нас, так само і воскрес не тільки для себе. Він воскрес для нас, щоб зробити нас усіх учасниками свого воскресіння. І ця світла седмиця, яка ось перед нами, – час радісних зустрічей, коли учні думали, що все пропало, почали розуміти, що все тільки починається. Вони думали, що втратили надію, свого Учителя, а виявляється, що радісно її отримали – надію разом із вірою воскреслого Христа. І ось та жива зустріч із Тим, хто смертю смерть подолав, є змістом цієї світлої пасхальної седмиці.

Архиєрей нагадав, що Світлий понеділок традиційно є храмовим празником Патріаршого собору Воскресіння Христового. «За задумом нашого Блаженнішого Любомира, Патріарший собор стає осердям зустрічі з живими Христом, з воскреслим Спасителем. Патріарший собор став осердям зустрічей людей різних національностей, навіть різних мов, але й осердям зустрічі українського народу з цілим світом. Тому це найважливіший храм Української Греко-Католицької Церкви, осердя єднання Божого люду з усіх кінців Вселенної», – вважає Блаженніший Святослав.

Традиційно в день престольного празника висловлюється вдячність усім жертводавцям, завдяки яким постав цей собор. А також, за словами Глави УГКЦ, ми духовно роздумуємо над духовним заповітом-маніфестом Блаженнішого Любомира, який, коли був переніс осідок УГКЦ сюди, заклавши цей Патріарший собор Воскресіння Христового, проголосив наче план дій будівництва єдиної помісної Церкви в Україні. Маніфест так і називається «Один Божий народ у краї на Київських горах».

«Я б хотів роздумати з вами, – сказав Предстоятель УГКЦ, – лише над одним аспектом цього пророчого слова Блаженнішого Любомира… Усі Церкви сьогодні шукають рецепт поєднання. Говорять, що треба мати спільний календар, єдину помісну Церкву, яку на Київські гори приніс святий рівноапостольний князь Володимир. Ми знаємо, що нам це потрібно, але не знаємо, як до цього дійти. І Блаженніший Любомир нам пророчо про це говорить. Він каже: аби сьогодні знову всі спадкоємці Київської Церкви могли спільно служити Літургію, треба зробити перший крок, який, на його думку, називається - «від конфесійного взаємопоборювання до першості в любові». І він уже був зробив цей перший крок, який ми маємо продовжувати. Цей перший крок були його слова про прохання і уділення прощення».

«Сьогодні, у свято Воскресіння, – продовжив Блаженніший Святослав, – у день престольного празника нашого Патріаршого собору, під час особливого ювілейного Року Божого милосердя хочу урочисто повторити те саме. Від імені нашої Церкви в Україні і на поселеннях звертаюся до наших братів православних і до всіх наших сусідів, кому, можливо, упродовж століть у різних історичних обставинах діти нашої Церкви завдали страждання. Дорогі браття і сестри, сьогодні просимо прощення в ім'я сили воскреслого Спасителя. Водночас звертаємося до вас із нашим словом прощення. Йдучи за словами св. Івана Павла ІІ кажемо: прощаємо і просимо прощення. Нехай це буде наш перший крок, наше свідчення першості в любові до всіх тих, хто відчуває образу до українських греко-католиків».

На думку архиєрея, ці слова прощення і любові вже приносять плоди. Він відзначив, що «ми радіємо і урочисто відповідаємо на рішення Собору Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, яка вирішила на чолі зі своїм єпископом, священиками і своїм Божим людом шукати євхаристійного і адміністративного єднання з УГКЦ».

«Ми хочемо бути першими в любові і відкриваємо руки до всіх, хто хоче будувати єдність, хто хоче зустріти воскреслого Христа довкола єдиної трапези Тайної вечері», – наголосив Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ

Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні