УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

Глава УГКЦ у Страсну п’ятницю: «Якщо влада переступає через людське життя, то така влада є злочинною»

29.04.2016 14:42
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
5
Якщо хтось думає, що за допомогою корупції, хабара, нечесного бізнесу щоразу більше візьме у свої руки, отримає більше сили і влади, нехай подивиться на пробиті цвяхами руки Ісуса Христа. Бо ці нечесні блага, ця вбивча влада насправді є цвяхом, який проб’є вашу руку, і те добро ніколи не затримається у тій руці, яка краде і оббирає свого ближнього.

Про це говорив сьогодні Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав після виставлення Плащаниці в Патріаршому соборі Воскресіння Христового.

«Переживаючи таїнство цієї Страсної п’ятниці, - сказав Предстоятель, – ми щойно побували на Голгофі. Ми були свідками розп’яття і смерті нашого Спасителя… Споглядаючи ті дивні речі, дивні знаки надзвичайного Божого упокорення перед людиною, мабуть, ми, як діти, питали в Небесного Отця: чому, за що?»

Очевидно, вважає Блаженніший Святослав, що на це питання сучасники давали різні відповіді. «Мабуть, однією з причин може хтось назвати причину релігійну, аби хтось не заважав сповідувати певні релігійні правила життя. Хтось інший міг сказати: задля суспільного спокою, щоб не було замішання в державі. Мабуть, це була відповідь Пилата. Хтось міг подумати, що на цій смерті можна було добре заробити, і продав Христа за тридцять срібняків. Однією з відповідей на це питання можуть бути слова одного з найбільш кровожерливих тиранів ХХ століття, який казав так: є людина - є проблема, нема людини - нема проблеми. І кожен, аби вирішити свою проблему, зробити більш вигідним своє життя, дуже швидко і успішно досягнути своєї мети, вбив людину», – сказав архиєрей.

І яке дивне таїнство, відзначає Глава і Отець УГКЦ, – наш Бог захотів стати саме тією людиною, котру всі вважають зайвою, причиною різних непорядків, причиною економічних невигод. Бог хотів стати саме тією людиною, яку цей світ вважає проблемою. «Син Божий узяв на себе страждання всього світу саме для того, аби показати, що людина є найгідніша і найважливіша з усіх інших проблем, питань, завдань, які б хто-небудь у світі ставив чи шукав. Якщо якась релігія в ім’я Боже вбиває людину, переступає через людське життя, така релігія не може бути правдивою. Якщо якась влада, якийсь державний муж переступає через гідність людини, через людське життя, аби будувати суспільство, така влада є злочинною, а таке суспільство стає суспільством убивць», – вважає Глава Церкви.

Духовний лідер греко-католиків наголошує, що сьогодні наш Спаситель зриває усі маски, які людина могла б накласти на ті чи інші суспільні, політичні, людські проекти чи навіть на власне особисте життя. Сьогодні Ісус Христос, який вмирає на Хресті, відкриває нам правду про нас самих.

«Якщо хтось, – каже Блаженніший Святослав, – шукає комфорту і майже вічного комфортного життя в цьому світі, нехай подивиться на наге тіло Розп’ятого Спасителя. Тому що ми нагими прийшли в цей світ, нагими з цього світу відійдемо і нічого із собою не візьмемо. Ось яка правда про нас відкривається в таїнстві Великодньої п’ятниці».

Департамент інформації УГКЦ

Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні