УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

Глава УГКЦ: «Нехай Дніпро понесе освячену воду Україною і зітре з нашої землі всякого врага і супостата»

19.01.2016 16:51
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
5
Ми часто говоримо про реформи, про зміну людських стосунків, про цілі, які мусимо втілювати в наше життя… Але без благодаті Духа Святого ми ніколи цього не зможемо зробити. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Патріаршому соборі Воскресіння Христового на свято Богоявлення Господнього.

Проповідник зауважив, що сьогодні ми святкуємо свято очищення і відродження людини, свято оновлення всієї Богом створеної вселеної у хрещенні нашого Спасителя Ісуса Христа.

Він розповів, що цього дня Євангеліє нам оповідає, як Іван Хреститель прийшов на Йордан і кликав до покаяння всіх людей. До нього виходила вся юдейська околиця, увесь Єрусалим, аби приймати хрещення. Очевидно, що Іван, як останній і найбільший зі старозавітних пророків, мав на меті лише збудити, підготувати людину до приходу Спасителя. І ось люди, які відчували, що потребують змінити своє життя, але самі не можуть, прийшли на Йордан хреститися. Можна сказати, що в той момент річка Йордан наповнилася людськими сльозами, молитвами, людським болем, людським криком за Господом Богом, людським гріхом, нечистотою людини і її неміччю. І ось саме в той момент на Йордан приходить Христос. Стає як один із тих грішників. Підходить до Івана, просячи хрещення. Коли Іван побачив Його, сказав: "Господи, таж мені в Тебе треба хреститися, а Ти просиш у мене хрещення". Він не міг зрозуміти, як вічний Бог, який став людиною, знімає із себе одяг не лише своєї вічної слави, а й одяг свого земного буття і хоче зануритися в глибину людського гріха, щоб її спасти і очистити.

«Входячи в ці води, – продовжив Блаженніший Святослав, – наш Спаситель наче бере на себе все те, що людина залишила в тій воді, як свій клич і мольбу за приходом спасіння. Коли Христос виходить із води, небо відкривається і Іван бачить явлення Бога, чує голос Отця, який каже: "Це Син мій улюблений". Бачить Духа Святого, який сходить на того Сина, що хреститься в Йордані, і бачить у Христі нову людину, нового Адама, який у собі дає початок новому людському родові».

Див. також: Богоявлення у Патріаршому соборі: Літургія, свячення води на Дніпрі (фоторепортаж)

«У Богоявленні на Йордані Ісус Христос, прийнявши вигляд слуги, каже мені і вам: "Я є Бог для тебе, приходжу до тебе як відповідь на твої молитви, мольби і благання, які дійшли до вух Божих. Сьогодні є день твого оновлення, очищення і освячення, - день, коли ти можеш почати нове життя в Бозі"», – відзначив Предстоятель УГКЦ.

Див. також: Пряма трансляція Архиєрейської Божественної Літургії з нагоди свята Богоявлення Господа нашого Ісуса Христа

Глава Церкви зауважив, що в цей день центральним символом цього космічного дійства відродження, очищення і оновлення стає вода. Очевидно, що людство з давніх-давен бачило у воді колиску життя… що вода має очищувальний характер, із собою несе здоров’я, кращий завтрашній день. «Але в Йорданському Богоявленні, коли Бог наново торкається води, вона набирає якогось глибшого, духовного змісту, духовної сили. Бо отримує здатність впливати не лише на тіло людини, а на всю глибину її душі у духу», – вважає духовний лідер греко-католиків.

За його словами, йорданська вода наче стає інструментом, яким Божа сила починає пронизувати людину, людське суспільство і всю вселену. «Сьогодні Дух Святий силою і благодаттю зійде на воду, аби через неї торкнути кожного з нас, щоб ця подія, про яку ми чуємо сьогодні в Євангелії, відкрилася для нас, а кожен з нас став її учасником. Ось чому ми сьогодні, віруючі люди, вийдемо на наш український Йордан – древній Славутич, Дніпро, який пронизує всю нашу землю, і будемо благати в Господа, аби зіслав свого Духа Святого, освятив води, а разом з ними очистив нас, відродив з води і Духа і наново відкрив нам, що ми є синами і доньками Всевишнього. Сьогодні кожен із нас, наші сім’ї, особливо наша Україна, потребують оновлення, очищення і відродження, можливо, як ніколи…» – сказав Блаженніший Святослав.

«Вітаю вас із цим святом. Бажаю вам, щоб ця йорданська вода, якою ми будемо причащатися, торкнулася, освятила і очистила ваші душі й тіла. Та вода, якою будемо окроплювати наші домівки, принесла нам оновлення, силу жити по-новому, жити краще, жити без гріха і без всякого зла. Нехай Дніпро понесе освячену воду Україною, проникне в усі річки й ставки нашої землі, досягне Чорного моря і зітре з нашої землі силою благодаті Духа Святого всякого врага і супостата. І тоді, як каже Шевченко, і буде син, і буде мати, і будуть люди на землі», – побажав Глава УГКЦ усім українцям.

По завершенні Літургії Глава УГКЦ освятив воду на Дніпрі.

 

Департамент інформації УГКЦ

Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні