Захід відбувся в рамках святкування Року патріарха Йосифа в УГКЦ та 125-ліття від його народження. Співорганізаторами конференції стали Інститут історії Церкви УКУ та Львівська духовна семінарія Святого Духа, а учасниками - студенти семінарій УГКЦ з Києва, Львова, Тернополя, Івано-Франківська і Дрогобича.
Урочистості розпочалися Архиєрейською Літургією з нагоди свята Благовіщення, яку очолив Митрополит і Архиєпископ Львівський Ігор. У своєму слові владика особливо наголосив на довір’ї Марії до Бога та смиренності «слугині Господньої», а також закликав «не боятися довіритися під опіку Богородиці».
Після Богослужіння учасники та гості конференції мали можливість почути доповіді, які висвітлювали життя та наукову діяльність патріарха Йосифа у справі розвитку українського богослов’я.
Зворушливими спогадами про зустріч з ув’язненим митрополитом Йосифом Сліпим поділився почесний голова Спілки політв’язнів та репресованих Петро Франко. Проректор УКУ Мирослав Маринович, на основі власного досвіду радянського політв’язня, виголосив доповідь «Уроки неволі: «тюремні університети митрополита Йосифа Сліпого». Про велику любов патріарха до науки і надзвичайні зусилля для відродження українського богослов’я розповів особистий секретар Блаженнішого Йосифа отець доктор Іван Дацько.
Наступний день роботи конференції був присвячений роботі в групах, під час якої головними доповідачами виступили студенти з усіх духовних семінарій УГКЦ. Семінаристи мали нагоду представити свої наукові дослідження, присвячені патріарху Йосифу Сліпому, і поділитися баченням втілення його Заповіту сьогодні.
Науково-практична конференція завершилася презентацією документального фільму «Справа «Рифи», створеного Живим телебаченням УГКЦ. Стрічка розкриває невідомі обставини арешту, ув’язнення та звільнення Йосифа Сліпого в період з 1945 по 1963 роки.
Відеоматеріали конференції «Патріарх Йосиф Сліпий і розвиток української богословської науки та освіти в XX на початку XXI століття» дивіться на сайті Живого ТБ. (http://zhyve.tv/news)
Департамент інформації УГКЦ