УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

«Опера «Мойсей» є важливим надбанням культури та духовності України», – Держсекретар Святого Престолу до 20-річчя прем’єри

01.11.2021 12:58
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
1
31 жовтня 2021 року на сцені Львівської національної опери відбулася опера «Мойсей» Мирослава Скорика – ювілейна вистава до 20-річчя прем’єри опери. З нагоди цієї події до глядачів з вітальним відеозверненням звернувся кардинал П’єтро Паролін, Держсекретар Святого Престолу.

«Цій опері притаманні характерні елементи мистецтва в цілому – промовляти не лише до розуму людини, а й до її серця, породжувати не лише думки, а й почуття та емоції, і відкривати людині шлях до Трансцендентного і допомагати пізнати Бога через красу», – наголосив кардинал Паролін у своєму слові до глядачів.

Опера «Мойсей» була написана славетним українським композитором Мирославом Скориком ексклюзивно на замовлення театру з нагоди його 100-річчя, а також вперше в історії української музики у Ватикані було виділено кошти для постановки цієї опери.  Прем’єра твору відбулася на честь візиту Івана Павла ІІ в Україну. Перебуваючи у Львові, він благословив спектакль.

Читайте повний текст привітального слова Його Еміненції кардинала П’єтро Пароліна з нагоди 20-ї річниці опери «Мойсей»

З перспективи двадцятилітнього ювілею цієї події кардинал Паролін наголосив, що в сучасному світі, «виснаженому егоїзмом і конфліктами, що підживлюються логікою влади, театральне мистецтво сприяє гармонії та миру, ділиться тим, що об’єднує, а не тим, що роз’єднує і віддаляє».

У зв’язку з карантинними обмеженнями захід відбувся в режимі онлайн-трансляції.

Відеозвернення Держсекретаря Святого Престолу мовою оригіналу можна переглянути тут.

Секретаріат Глави УГКЦ в Римі

Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні