УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

«Спокуса в Господній молитві означає не так заохочення до злого, як іспит на зрілість того, хто вірить», – Блаженніший Святослав у відеокатехизі

20.10.2020 20:33
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
0
Слово «спокуса» у контексті книг Нового Завіту, зокрема Господньої молитви, означає випробування, іспит на зрілість. Про це сказав Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, у відеокатехизі про молитву, пояснюючи зміст останнього прохання молитви «Отче наш» – «і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого».

Зазначивши, що під спокусою в Господній молитві мається на увазі випробування, іспит на зрілість, Глава Церкви навів приклад випробування Богом віри Авраама. Предстоятель пригадав старозавітню розповідь із Книги Буття про те, як Господь забажав, щоб патріарх Авраам, в якого у похилому віці народився єдиний син, приніс його у жертву. «Це було велике випробування віри Авраама, випробування віри батька віруючих людей всіх часів і народів… Ми знаємо, що Бог не так хотів загибелі Ісаака, як мав намір перевірити, наскільки повно Авраам довіряється Богові», – сказав Блаженніший Святослав і додав, що Авраам є для нас прикладом справжньої віри в Бога, адже розумів, що Богові варто довіряти, і довіряти повністю.

Глава Церкви також зазначив, що ми, які кажемо, що віруємо в Бога, повинні в певний спосіб виявити, наскільки є тими, за кого себе видаємо. «Впродовж нашого життя ми переживаємо дуже багато різних обставин, які перевіряють, наскільки ми дійсно є тими, за кого себе видаємо перед обличчям цього світу. Отож "спокуса" в Господній молитві означає не так заохочення до злого, як іспит на зрілість того, хто вірить», – сказав Отець і Глава УГКЦ.

На його думку, в Господній молитві ми визнаємо перед нашим Богом, що деколи є слабкими у вірі і не є такими закоріненими у вірі, як Авраам. «У певних життєвих обставинах ми часом виявляємо себе як маловіри», – ствердив Глава УГКЦ, пригадавши також постать святого апостола Петра, який неодноразово виявляв свою малу віру.

Блаженніший Святослав зазначив, що самого Ісуса Христа диявол спокушав у пустині, немовби випробовуючи, наскільки Він справді є Божим Сином. «Цікаво, що під час своєї спокуси в пустелі Христос начебто вказує, що часом ми, люди, спокушаємо Господа Бога, перевіряємо Його. Хочемо перевірити, наскільки Бог є сильний, могутній і здатний уже на наш перший поклик нас врятувати», – зауважив Предстоятель.

Відтак Блаженніший Святослав пояснив, що останнім проханням Господньої молитви – «і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого» – Христос готує своїх учнів до боротьби.

«Христос готує нас до того, щоб ми не надіялися на власні сили, коли нам треба буде стати перед обличчям зла. Ми просимо: "Не випробовуй нашої віри, Господи, бо Ти знаєш, що вона слабка, але радше укріпи її, не дозволь, щоб ми були спокушувані злом понад наші сили. Але Ти своєю силою визволи нас від лукавого", – зазначив Глава Церкви і додав, – лише тоді, коли ми не надіємося на силу власної віри, на власну здатність протистояти злому, а, як Авраам, цілковито довіряємо тільки Богові, не собі, тоді можемо перемогти всяке зло в нашому житті».

Блаженніший Святослав зауважив, що Господь Бог кожного дня нас перевіряє, заглядаючи в наше серце, щоб побачити, ким ми є насправді. І, власне, цією завершальною фразою, за його словами, ми просимо, щоб у нашому щоденному житті, у тих складних обставинах, які переживаємо, ми дали добре, справжнє, християнське свідчення.

«Ми просимо, щоби Господь Бог дозволив, допоміг нам бути справжніми віруючими, які завдяки Божій силі перейшли випробування, справжніми християнами, які мають здатність перемогти зло і посвідчити нинішньому світові Бога, який навчив нас молитися», – сказав Глава Церкви.

На завершення, Блаженніший Святослав побажав, щоби молитва «Отче наш» була осердям, змістом нашої особистої молитви, всі її прохання – Євангелієм, яке викарбуване в нас на серці, а наш погляд на ближнього – добрим поглядом люблячого Бога, до якого ми покликані уподібнюватися щодня через молитву.

Пригадуємо, що відеопроєкт «Живого телебачення» «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» стартував 16 травня 2020 року. У коротких відео Глава УГКЦ доступно пояснює важливі християнські істини. Серія останніх випусків була присвячена поясненню молитви «Отче наш». Дивитися нові випуски катехиз Блаженнішого Святослава можна на каналі «Живого ТБ» в YouTube або сторінці «Живого ТБ» у Facebook щосуботи о 21:00.

Департамент інформації УГКЦ

Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні