УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

Фільм «Блаженніший» презентували в осідку Товариства «Свята Софія» США

17.05.2019 05:20
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
0
16 травня 2019 року у м. Елкінс Парк, у приміщенні осередку Релігійного товариства українців-католиків «Свята Софія» США, відбулася прем’єра документального фільму «Блаженніший», який розповідає про життя і служіння патріарха Йосифа Сліпого. Глядачами фільму стали владика Андрій Рабій, Апостольський адміністратор Філадельфійської архиєпархії, члени Товариства та всі охочі.
Зображення 1 / 3 Користуйтеся клавішами для перегляду

«Упродовж останніх двох тижнів наша увага була зосереджена на візиті Блаженнішого Святослава до Філадельфії та ювілейних відзначеннях 45-ліття Товариства «Свята Софія» США, які вкотре поставили перед нами особу нашого фундатора патріарха Йосифа Сліпого. Цьогоріч минають 35-ті роковини відходу у вічність цього великого Ісповідника віри, проте справу його життя продовжують нащадки. Про нього пишуть, говорять, читають, а навіть знімають фільми. Одну із таких документальних стрічок авторства Олени Мошинської під назвою «Справа «Рифи» ми мали нагоду переглянути на форумі Товариства у 2017 році. Сьогодні побачимо його продовження. Фільм «Блаженніший» презентуватиме нам один з ініціаторів цього проекту о. Ігор Яців», – сказала у своєму вступному слові д-р Ірина Іванкович, голова Товариства «Свята Софія» США.

Після слів представлення фільму розпочався його перегляд. Було приємно спостерігати, як жваво, емоційно реагували глядачі на події, що були представлені у цій кінострічці: вони і сміялися, і сумували, і гомоніли у тих випадках, коли впізнавали когось зі знайомих на кадрах кінохроніки.

Після перегляду владика Андрій розповів, що фільм йому нагадав події двадцятисемирічної давнини, у яких він брав участь. Це було під час перевезення тлінних останків патріарха Йосифа з Рима до Львова у 1992 році. Він тоді був вівтарним хлопцем і готувався до вступу в семінарію.

«Черга охочих прийти і помолитися у соборі Святого Юра стояла аж від Університету імені Івана Франка, через парк, вгору до готелю і так аж до храму. Люди розповідали, що потрібно було стояти вісім-дев’ять годин», – поділився своїми спогадами владика Андрій.

Він також звернув увагу на проблему, яка гостро прозвучала у фільмі і яка має небезпеку повторюватися, а це небезпека поділів. «Уявіть собі, як би все було інакше, якби всі в той час підтримали патріарха Йосифа у його змаганні за патріархат, якби всі об’єдналися? Як сказано у фільмі, ми є благословенні Богом, тому що мали і маємо гідних предстоятелів нашої Церкви. Вони всі надзвичайні люди. Тож об’єднуймося всі разом, хоч би де ми були, чи тут, у Філадельфії, чи в Києві, ми є всі одна Церква», – наголосив Апостольський адміністратор.

Своїми враженнями поділився також професор Леонід Рудницький, який був співпрацівником патріарха Йосифа та спомини якого увійшли у фільм «Блаженніший».

Відтак обговорення фільму, почутого і побаченого, продовжилося під час частування, яке підготували члени Товариства «Свята Софія» США.

Довідка

«Блаженніший» – це продовження першого фільму «Справа «Рифи», який вийшов у 2017 році до 125-ліття з дня народження Йосифа Сліпого. Перший фільм охоплює період з 1939 по 1963 роки та розкриває невідомі широкому загалу обставини арешту, ув’язнення та звільнення Йосифа Сліпого.

Режисер фільму Олена Мошинська, продюсер Павло Казанцев.

Працюючи над фільмами, творці стрічки побували у дев’ятьох країнах світу, зокрема в Аргентині, США, Канаді, європейських країнах.

Над стрічкою «Блаженніший» робота тривала понад два роки. За словами режисера фільму Олени Мошинської, знімальна група працювала над темою життя і служіння патріарха Йосифа понад чотири роки. Стрічка побудована повністю на інтерв’ю людей, які особисто знали патріарха Йосифа.

Другий фільм розповідає про життя патріарха після заслання в Римі від 1963 року і до його смерті.

 

Департамент інформації УГКЦ


Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні