УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

ВРЦіРО через кардинала П’єтро Пароліна передала запрошення Папі Франциску відвідати Україну

20.06.2016 21:57
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
5
Члени Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій під час зустрічі з кардиналом П’єтро Пароліном, Державним секретарем Ватикану, 20 червня в Києві попросили передати запрошення Святішому Отцеві Папі Франциску відвідати Україну.
Зображення 1 / 33 Користуйтеся клавішами для перегляду

«Хочемо подякувати, – сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав до гостя, – що ви не лише привезли від Папи Франциска добре слово, а й дали старт доброму ділу, яке він особисто зініціював, аби бути поруч, бути солідарним, бути разом із Україною, з дітьми України, котрі сьогодні стали жертвами несправедливої агресії. Прошу передати Святішому Отцю запрошення приїхати до України. Його запрошує до України не лише Католицька Церква, а й вся Всеукраїнська рада Церков і всі віруючі люди України».

«Справді сподіваємося на такий візит, який буде історичним і, можливо, поворотним у новітній історії. Віруючі люди кажуть: якщо Папа приїде до України, то війна закінчиться», – додав Глава УГКЦ.

«Нам дуже приємно, –  відзначив Євстратій (Зоря), Секретар Синоду УПЦ КП, звертаючись до кардинала П’єтро Пароліна, –  що у вашій особі Святіший Отець Франциск передає свої теплі обійми всім нам, нашим Церквам і спільнотам. І ми сподіваємося, що так, як ми мали можливість неодноразово побувати в інших країнах світу, матимемо нагоду відвідати те місто, яке називають вічним, – Рим, Апостольську столицю, щоб ми мали нагоду свідчити про Україну від імені України, бо, на жаль, останнім часом багато відбувалося навколо України без її участі...»

Представник УПЦ КП зауважив, що Україна і Католицька Церква мають спільні виклики, бо Україна – це невід’ємна частина Європи. І один з таких викликів – це агресія секуляризму проти віри, Церкви, проти віросповідання. Наша країна пережила це недавно. Тому ми маємо певний досвід, яким можемо поділитися.

«Сподіваємося, що весь світ, не тільки світські правителі, а й релігійні лідери всього світу, пізнають через свій досвід, через свідчення – істину про те, що відбувається в Україні і чому відбувається», – сказав архиєпископ Євстратій.

Муфтій мусульман України Шейх Ахмет Тамім запевнив представника Папи, що ми тут єдині як громадяни мультинаціональної України і які дивляться на Україну як на нову державу, котра може бути взірцем для багатьох, але на основі торжества справедливості.

Представник єврейської громади України також попросив, аби всі зусилля, які має Католицька Церква у світі, скерувала на встановлення миру в Україні й у світі. Він приєднався до своїх колег з проханням побачити Папу Франциска в Україні або «нас у вас, це як Богу буде угодно».

 

Департамент інформації УГКЦ

Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні