УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

Глава УГКЦ у день Зіслання Святого Духа: «Єдність спасає»

31.05.2015 17:28
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
8
Коли сьогодні ми благаємо в нашого Отця миру для нашої Батьківщини і перемоги в нав’язаній нам війні, прикликаймо разом на нашу землю Духа Святого. Бо Він є Духом миру, Духом любові, яка лікує всяку людську неміч, робить нас сильними у святості, правді, свободі та істині.

Про це сьогодні говорив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Патріаршому соборі Воскресіння Христового на празник П’ятдесятниці.

Архиєрей відзначив, що сьогодні Христова Церква святкує велике радісне тепле свято – Зішестя Духа Святого на святих апостолів, а через них на все людство і всю вселенну.

«Сьогодні Дух Святий, - каже проповідник, - у своєму сходженні об’являє нам таїнство Пресвятої Тройці, таїнство єдності Отця, і Сина, і Святого Духа. Робить це таїнство єдності доступним людині і таким чином починає збирати людей, об’єднувати назад у їхній первісній єдності між собою. Хоч є багато різних мов, але всі починають одне одного розуміти, тому що є один Дух, який наповнює їхні серця».

Предстоятель просить замислитися, що єдність Бога з людиною спасає нас від вічної смерті, дає нам життя. Єдність людей у єдиній святій і апостольській Церкві відкриває їм спасіння через дію, благодать Святого Духа. «Христова Церква, - зазначив Блаженніший Святослав, - сьогодні величає свого Господа, бо радіє, що Дух Святий, який колись зійшов на апостолів, сходить на кожного з нас. Тому сьогодні, коли хтось бореться за свою свободу, щоб вийти з рабства і віднайти власну гідність, нехай прийме Духа Святого. Бо Дух Святий, як нас навчає апостол Павло, не є духом рабства, а Духом усиновлення, який з наших сердець кличе до нашого Бога-Отця: Авва (Отче)! Кожне прагнення свободи, бажання бути гідною людиною, гідним сином і гідною донькою Божою народжується внаслідок діяння і благодаті Святого Духа».

«Коли хтось сьогодні перебуває в небезпеці смерті, - продовжив архиєрей, - тривожиться і страхається, нехай молиться до Духа Святого, тому що Він є утішителем, тим, який приносить радість, визволяє від страху. Коли сьогодні батько і мати переживають за свого сина і доньку, які віддають своє життя за рідний народ, нехай прикликають на нього Духа Святого. Бо як учить апостол Павло, Дух Святий заступається за кожного з нас перед Богом-Отцем стогонами невимовними. Він є Духом відваги, Духом сили, Духом перемоги. Сьогодні, коли хтось шукає правди, коли комусь бракує мудрості і знання, нехай прикликає Духа Святого, бо Він є Духом мудрості, Духом розуму і знання, який походить від страху Божого».

Проповідник пояснив, що посилаючи нам свого Духа, наш Господь не хоче нам лише щось дати, що Він має для нас, Він сьогодні подає нам себе самого. Бо Дух Святий є третьою божественною особою Пресвятої Тройці. Наш Бог єдиний у Тройці Святій сьогодні вливає своє життя, усі свої блага для кожного з нас. Тому ми сьогодні взиваємо до Духа Святого як до скарбниці всіх благ.

Див. також: Пряма трансляція з Патріаршого собору Воскресіння Христового

«Нехай ця Божа сила зійде на нас, зробить нас єдиними в прагненні бути синами Божими, зробить нас єдиними з нашим Богом, поєднавши зі Пресвятою Тройцею, знову возз’єднає брата з братом, бо єдність є те, що спасає», - побажав Глава Церкви.

Співслужив із Предстоятелем Єпископ-помічник Київської архиєпархії Йосиф (Мілян).

Після Літургії Блаженніший Святослав поблагословив зелені галузки, які вірні принесли із собою.

Департамент інформації УГКЦ

Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні