УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

У катедральному соборі Пресвятої Трійці відбувся Чин архиєрейської хіротонії владики Григорія (Комара)

22.08.2014 23:02
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
14
22 серпня, у день пам’яті св. апостола Матія, у катедральному соборі в Дрогобичі відбулася хіротонія Єпископа-помічника Самбірсько-Дрогобицької єпархії Григорія (Комара). Єпископську хіротонію здійснив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ. Співсвятителями були: владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський, і владика Ярослав (Приріз), Єпарх Самбірсько-Дрогобицький.

У Божественній Літургії взяли участь єпископи УГКЦ, Архиєпископ Томас Едвард Галліксон, Папський нунцій в Україні, священики та вірні Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

«Сьогодні Отець у Сині діянням Духа Святого посилає Самбірсько-Дрогобицькій єпархії служителя, який отримує титул єпископа-помічника», – сказав під час проповіді Блаженніший Святослав. За словами проповідника, служіння владики Григорія полягатиме насамперед у тому, що він кожного дня будитиме повірених йому віруючих до чування і закликатиме до стояння в молитві перед Божим обличчям. Він буде проповідувати Боже Слово та, як учасник Христового архиєрейства, освячуватиме християн Святими Тайнами.

Наприкінці Літургії новопоставленого єпископа привітав Папський нунцій: «Дорогий владико Григорію, дорога святкова спільното, я дуже радий, що можу сьогодні співслужити на єпископській хіротонії єпископа-помічника Самбірсько-Дрогобицької єпархії».

Відтак владика Григорій виголосив подячне слово, в якому висловив вдячність усім, хто товаришував йому на дорозі життя (див. повний текст слова). «Я нині дуже дякую Богові за те, що поставив мене на дорогу священства, за те, що дарував мені покликання бути Його служителем, священиком, а віднині – єпископом у Його святій Церкві», – наголосив владика. Єпископ сказав, що старатиметься впродовж свого служіння наслідувати найвищого Архиєрея – Ісуса Христа.

Після завершення Богослужіння владика Григорій уділив вірним своє архиєрейське благословення.

Додамо, що 25 червня 2014 року було повідомлено про те, що Святіший Отець Франциск дав згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів УГКЦ всечесного отця Григорія Комара, дотеперішнього протосинкела Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, Єпископом-помічником цієї єпархії, надавши йому титулярний осідок Акці.

Напередодні, 21 серпня, у катедральному соборі відбувся Чин архирейського найменування, який здійснив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ.

о. Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії

Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні