УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

«Молитва за померлих — це визнання нашої віри в життя вічне у воскреслому Ісусі», — о. Орест Фредина у «Відкритій Церкві»

31.03.2021 21:23
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
4
Коли ми згадуємо про наших померлих, не маючи віри в серці, то відчуваємо біль, а маючи віру і чуючи слова Господа, пам’ятаючи про шлях, який Він для нас пройшов і подарував, то зовсім по-іншому їх поминаємо. На це звернув увагу парох храму Різдва Пресвятої Богородиці у Львові отець Орест Фредина в ефірі програми «Відкрита Церква» на тему: «ПАРАСТАС: Навіщо потрібне церковне поминання покійних?».

Пояснюючи, чому важливо в час посту молитися за померлих, священник зазначив, що період посту є особливим часом молитви і чування. У цей час ми змінюємо свій звичний порядок речей і стараємося всю свою увагу звернути на те, щоб ходити перед Богом.  

Ми стараємося, каже отець Орест, трішки змінити розпорядок нашого дня, більше додати приватних молитов. Стараємося частіше бувати на богослужіннях. Це точно дуже прекрасний час, який почався з неділі Всепрощення, щоб попросити пробачення у живих і молитися за тих, хто відійшов перед нами до вічності.

«Молитва за померлих — це визнання нашої віри у життя вічне у воскреслому Ісусі. Це дар нашої милосердної любові до тих, кого носимо у своєму серці, зокрема до наших рідних і близьких. Якщо ми не маємо віри в серці, то відчуваємо біль, а маючи віру і чуючи слова Господа, пам’ятаючи про шлях, який Він для нас пройшов і подарував, згадуємо у мирі наших померлих», — зауважив він.

За його словами, якщо в час нашого земного життя ми здатні за когось молитися, то це точно ніколи не проходить просто так. Ми, напевно, не один раз могли побачити, що те, чого нас вчить Бог: бути прихильними, привітними і добродушними одне до одного деколи змінює життя і образ сприйняття цього світу в багатьох людей. «Так само відбувається після відходу з цього світу, коли переходимо межу і самі собі допомогти вже не можемо, — нам може допомогти спільнота вірних, ті люди, які живуть вірою і благають Господа», — зазначив о. Фредина.

На переконання отця Ореста, дуже важливо чинити три добрих діла: молитву, піст і милостиню. «Коли пам’ятаємо про тих, кого любимо, тоді поступаємо так, як вчить нас Господь, як нормально облаштоване наше серце: даємо милостиню і зауважуємо іншу людину, — підкреслив ієрей і звернув увагу на важливість спільної літургійної молитви: — Приватні практики молитви за померлих є дуже добрими, але в житті Церкви щоразу, коли звершується Євхаристія, священник поруч з агнцем вирізає частички і на кожній Літургії ставить їх і за живих, і за померлих».

Департамент інформації УГКЦ

Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні