«Коли би ми запитали будь-яку людину, чи хоче вона бути щасливою, то, звичайно, що почули б «так». Адже це найголовніше бажання кожної людини, і нема різниці — молодша чи старша, живе в Африці, Канаді чи Бразилії, кожен хоче бути щасливим», — констатує владика Венедикт.
Різне розуміння щастя
У різні періоди нашого життя ми по-різному розуміли, що для нас щастя. «У дитячі роки для нас розуміння щастя було одним, коли ми підростали, то розуміння щастя для нас змінювалося, у підлітковий час, коли ми були дорослі, в старості — було інше розуміння щастя», — зазначає архиєрей.
Що означає бути щасливим?
Говорячи про молитву, владика Венедикт пояснив, що молитва — це час для усвідомлення того, що щастям є те, що Бог мені підготував. Він, як люблячий Батько, підготував найкраще, найважливіше, найцінніше саме для мене. У молитві нам відкривається це правдиве щастя.
Про це дуже добре сказав святий Августин: «Серце моє не зазнає покою, аж поки не пізнає Тебе, Боже». Людина ніколи не почуватиметься щасливою, доки не буде з Богом, доки Бог не наповнить її.
Правдиве щастя — бути з Богом
«Ті чи ті речі в житті нас ощасливлюють на якусь мить, але вони не дають повноти щастя. Коли ми знаходимо Бога — відбувається щось зовсім інше, бо в Господі все набуває повноти», — сказав архиєрей.
Він зазначив, що людина ніколи не чується вповні щасливою, радісною, доки не буде з Богом, доки в молитві не шукатиме Бога, доки не пізнаватиме Бога і не усвідомить, що є правдивим щастям для неї — бути з Богом. А все інше в Бозі набирає своєї правдивої цінності і правдиво приносить нам радість і щастя.
За матеріалами ютуб-каналу Чиказької єпархії та Дивенсвіту
Департамент інформації УГКЦ