21 жовтня 2003 року Синод Єпископів УГКЦ передав територію Хмельницької області під опіку, а потім приєднав до складу Тернопільсько-Зборівської єпархії. Усі тринадцять років ця територія динамічно розвивалася і зараз тут діє Кам’янець-Подільський і Хмельницький деканати (76 парафій і 52 храми).
Про це розповідає у відеоблозі для «Живого телебачення» владика Василь, Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський, висвітлюючи розвиток УГКЦ на Хмельниччині.
«Якось я приїхав на одну парафію під Хмельницьким і заохочував дітей молитися, – пригадує єпископ. – Одна жінка сказала, що сама не знала молитов. Вона із телебачення почала вчити молитву «Отче наш»».
А ще владика Василь пригадав, як в одному селі, поблизу Хмельницька, греко-католицький храм звели, а перед ним ще був пам’ятник Леніну: «Через деякий час люди самі проголосували, щоб цей монумент знесли. Тож УГКЦ перенесла свідомість національну і духовну для багатьох вірних цього регіону».
А звідки ці вірні? Як відомо, після завершення навчання в СРСР молодь посилали на роботу в інші області. А деякі верталися із Сибіру, та їм не дозволяли поселитися на своїй рідній землі, тому вони селилися ближче - на Хмельниччині. «Багато були під впливом виховання комуністичної ідеології. Згодом вони почали приходити до храмів, також завдяки семінаристам, які допомагали в цьому. Щороку ми проводимо табори для дітей із Хмельницької області весь місяць у Зарваниці», – розповідає він.
Владика Василь поділився своєю радістю від створення Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ: «Тішуся, що буде утворена нова єпархія, про яку мріяли наші єпископи – митрополит Андрей, патріарх Йосиф та інші. Їхня мрія тепер здійсниться!»
Наприкінці Митрополит Василь пригадав, яким чином зводилися храми на Хмельниччині: «Священики з Хмельниччини приїздили до нас, служили, а після обіду з людьми і семінаристами йшли хата-в-хату із простягнутою рукою, просячи жертвувати на будівництво храмів. І наші вірні з Тернопільсько-Зборівської єпархії щедро жертвували на це, бо знали - як буде УГКЦ, буде й Україна і духовність».
Департамент інформації УГКЦ