УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА

В УГКЦ розпочалася Декада місійності. «Живе.ТБ» запрошує дивитися прямі трансляції

23.05.2015 10:33
ГОЛОСУЮ! рейтинг ugcc.tv
4
22 травня, у перший день Декади місійності, вірні УГКЦ завдяки «Живому.ТБ» молитовно змогли поєднатися з вірними Буковини, які зібралися в соборі Успіння Пресвятої Богородиці в Чернівцях.

Отець Валерій Сиротюк, вікарій Буковинський УГКЦ, пригадав, що темою першого дня Декади місійності є «Ісус – Дорога, Правда і Життя».

Спершу вірні зі священиками помолилися Молебень перед Чудотворною іконою Матері Божої Чернівецької.

У своїй проповіді вікарій відзначив, що Декада місійності – той час, коли ми подорожуємо до П’ятдесятниці. «Входимо з вами в цю знамениту євангельську дорогу від Вознесіння до Зіслання Святого Духа», – сказав він.

«Сьогодні на Тайній вечері, – розповів вікарій, – Ісус своїм учням повідомляє найважливіші науки. Одна наука – наука служіння. Ісус своїм учням умив ноги. Це символічний приклад служіння ближньому. Ісус сказав, що ми будемо щасливі, коли будемо служити ближньому. Наступна наука – у церкві завжди є спокусник, який хоче намовити нас на зраду так само, як намовляв перших людей Адама і Єву… Учні допитувалися Ісуса: "Куди Ти йдеш?" Він відповідав: "Я йду до Отця, йду дорогою". На що Йому учні сказали: "Покажи нам цю дорогу, де є Отець". Ісус відповів: "Я є Дорога, Правда і Життя!" Мабуть, ця наука є найважливішою».

Після Молебню були розваження та запалення свічок.

Розваження читали миряни Церкви. «Ісус є дорогою, – промовляє пані Надія, – єдиним зв’язком між Богом і людиною, небом і землею. Хтось може заперечити, мовляв, вона є занадто вузькою, але насправді вона є широкою, щоб нею міг пройти весь світ, якщо вирішить її обрати. Ісус є повнотою правди, оскільки об’являє правду про Бога і своїм приходом у світ показує, що Господь здійснює обіцяне. Він є життям, тому що вічно бере участь у божественному житті Отця і тому що благодаттю дарує нам можливість брати участь у цьому божественному житті… Мета нашого життя – бути з нашим Отцем, а Ісус Христос – єдиний шлях її досягнення».

Читали також розважання митрополита Андрея Шептицького, який, до речі, як пригадав о. Валерій, рівно 115 років тому перебував на Буковині цілий місяць, і пробув на парафії Собору Успіння Богородиці чотири дні.

Вірним дали так зване місійне завдання на наступний день Декади місійності: «Господь запитує нас, який завтра буде наш день: у праці, у навчанні чи в інших наших справах. Яку відповідь ми можемо дати Богові? Чи зможемо ми пройти наше життя без Христа?» – відповіді на ці запитання мають дати учасники Декади.

Як ми повідомляли, цього року учасників Декади запрошено всією парафіяльною спільнотою молитися за наші парафії, капеланів, українських військовослужбовців і всіх, що потерпають від війни на Сході України.

«Живе.ТБ», зважаючи на важливість цього заходу та бажаючи його популяризувати, запланувало проведення десяти прямих трансляцій упродовж усієї Декади місійності. Їх особливістю є те, що вони покажуть десять різних храмів із шести міст України, розпочинаючи від Чернівців і закінчуючи в Києві.

Прямі трансляції щодня розпочинатимуться о 19.00. У день свята Зіслання Святого Духа трансляція з Патріаршого собору розпочнеться об 11.00.

23 травня трансляція відбудеться з церкви Христа Царя (вул. Незалежності, 181, Івано-Франківськ).

 

 

Департамент інформації УГКЦ

Медіа по темі:

Останні публікації

Популярні